3 książki za 35 oszczędź od 50%
Max Czornyj

Max Czornyj

Max Czornyj jest polskim adwokatem i pisarzem urodzonym w 1989 roku w Lublinie, gdzie mieszka do dziś. Jego nazwisko należy do najstarszych ... Szczegóły

O autorze

Max Czornyj jest polskim adwokatem i pisarzem urodzonym w 1989 roku w Lublinie, gdzie mieszka do dziś. Jego nazwisko należy do najstarszych w Polsce, sięga nawet czasów najazdów wikingów.

Rodzina Czornyj osiedliła się na stałe w Lublinie od czasów, gdy dobrze wykształcony pradziadek pisarza osiedlił się tam ze swoją żoną. Max Czornyj jest także związany z Włochami, gdzie miał okazję pracować w kancelarii adwokackiej. Poza pisarstwem pasją autora jest także czarnoprochowa broń, poza tym kolekcjonuje zabytkowe meble oraz innego rodzaju antyki, a biurko w gabinecie to stuletni mebel pamiętający jego pradziadka.

Twórczość

Autor znany jest z thrillerów oraz cyklu o komisarzu Eryku Daryle, które zostały wydane przez wydawnictwo Filia jako seria „Mroczna strona”. Cykl przyniósł pisarzowi ogromną popularność oraz miejsce w czołówce najlepszych polskich thrillerów. Nazywany „wschodzącą gwiazdą polskiego kryminału”, swoim debiutem –„Grzech” zachwycił czytelników i recenzentów.

Publikacje

  • Cykl o komisarzu Deryło: „Grzech”, „Ofiara”, „Pokuta”, „Trauma”;
  • Inne powieści: „Najszczęśliwsza”, „Ślepiec”, „Inna”, „Rzeźnik”.

W serwisie Litres możecie przeczytać online, pobrać lub kupić książki Maxa Czornyja. Dla osób, które wolą słuchać oferujemy także audiobooki.


Podobni autorzy