Polowanie na EscobaraTekst

Historia najsłynniejszego barona narkotykowego
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Polowanie na Escobara
Polowanie na Escobara
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 80,80  64,64 
Polowanie na Escobara
Audio
Polowanie na Escobara
Audiobook
Czyta Andrzej Hausner
44,90 
Szczegóły
Opis książki

Prawdziwa historia budowania potęgi i spektakularnego upadku najsłynniejszego barona narkotykowego na świecie.

Pablo Escobar – jeden z najbogatszych kryminalistów w historii. U szczytu potęgi kontrolował 80% światowego rynku kokainy, dyktując warunki kolumbijskiej władzy i grając na nosie Stanom Zjednoczonym. Rozpętał  terror zamachów i krwawą wojnę narkotykową.  Jego sława wykroczyła daleko poza granice obu Ameryk. Bezwzględność, arogancja i wyrachowanie sprawiły, że imię Escobara do dziś owiane jest legendą, a jego biografia stała się podstawą popularnego serialu Narcos.

 Mark Bowden, nagradzany dziennikarz i autor słynnego Helikoptera w ogniu, pokazuje, że rzeczywistość może być o wiele bardziej przerażająca niż fikcja.  W swoim szczegółowym śledztwie odsłania kulisy wieloletnich zmagań amerykańskich i kolumbijskich władz z „Królem Kokainy”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 09 marca 2019
Mark Bowden "Polowanie na Escobara" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Polowanie na Escobara
Audiobook
Czyta Andrzej Hausner
44,90 
Dymitr Zelasko
16 czerwca 2020

Ameryka Południowa i jej słabości systemowe pod lupą. Książka, opowiadająca historię jednego z najniebezpieczniejszych i najbardziej wpływowych bossów w kręgu handlu narkotykami i tego w jaki sposób został ujęty. Nie ma tutaj wielu faktów z życia samego Kolumbijczyka, jest natomiast sporo informacji na temat działalności przestępczej Pablo Escobara od strony śledczej. Okrutne metody egzekwowania pieniędzy, morderstwa, fałszerstwa, zastraszanie – to tylko jedne z licznych dowodów terroru jaki sprawował Escobar. Książka jest świetnie napisana, czyta się bardzo dobrze, szybko, zaciekawienia dodaje ścisła chronologia. Duże brawa dla autora za obszerny research, robi wrażenie. Dla mnie to po prostu fantastyczny reportaż i polecam każdemu.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora