Skrzypeczki płanetnikówTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W przeddzień szesnastych urodzin Tomek otrzymuje od swojego dziadka niezwykły prezent – bardzo stare skrzypce. Nastolatek zauważa, że w instrumencie drzemie niezwykła moc: nawet delikatne poruszenie strun ma wpływ na zmianę pogody. Wkrótce do Tomka przybywają trzej płanetnicy – demony żyjące w chmurach, i domagają się zwrotu skrzypiec, twierdząc, że niegdyś należały do nich. Tomek nie chce się na to zgodzić. Wykonana przez niego kunsztowna improwizacja przywołuje potężną burzę i rzuca Tomka wraz z jego siostrą, Luizą, w wir czasu. Do jakiej odległej rzeczywistości trafią i czy będą potrafili stamtąd wrócić?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 01 października 2020
Mariusz Obiedziński "Skrzypeczki płanetników" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marta Marek
30 grudnia 2020

"Skrzypeczki płanetników” są książką adresowaną raczej do młodszego czytelnika, która pokazuje m.in. jak utrata pewnych emocji może wpłynąć na człowieka, który jest w trudnym okresie dojrzewania. Wszystkie bowiem są nam bardzo potrzebne, bo bez nich człowiek nie jest pełnowartościowy. Każda z nich ma ogromny wpływ na to, kim jesteśmy.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę