Psychologiczne podstawy podmiotowości

Tekst
Szkice teoretyczne. Studia empiryczne
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Gdzie znajdują się źródła ludzkiej podmiotowości?

Co sprzyja osiąganiu samoświadomości i samokontroli?

Autorka przybliża zagadnienia związane ze zdolnością człowieka do wglądu w siebie oraz do uwzględniania w myśleniu i działaniu racji moralnych. Ułatwia rozumienie przesłanek własnych zachowań, zwłaszcza w relacjach z innymi ludźmi. Pokazuje, że podmiotowość kształtuje się przez całe życie, osiągając mniejszy lub większy stopień dojrzałości.

monografia stanowi dojrzałą syntezę wiedzy o intencjonalnej i automatycznej aktywności człowieka. Oryginalność ujęcia wynika z połączenia perspektywy eksperymentalnej z refleksją antropologiczną. Książka znajdzie wielu nabywców i wzbudzi duże zainteresowanie, gdyż dotyczy węzłowego problemu sięgającego ludzkiej natury – podmiotowości. Będzie zatem ważną lekturą nie tylko dla psychologów, ale również pedagogów, socjologów, lekarzy i wszystkich pragnących wiedzieć więcej na temat tajników naszej psyche.

(Z recenzji prof. Piotra Olesia)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 08 lutego 2020
  • Rozmiar: 370 str. 34 ilustracje
  • ISBN: 978-83-01-20668-0
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Maria Jarymowicz "Psychologiczne podstawy podmiotowości" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę