Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala – pisarka, autorka książek obyczajowych i kryminalnych. Miłośniczka języka francuskiego i muzyki jazzowej. Jest tak zwanym... Szczegóły

O autorze

Małgorzata Rogala – pisarka, autorka książek obyczajowych i kryminalnych. Miłośniczka języka francuskiego i muzyki jazzowej. Jest tak zwanym „molem książkowym”, uwielbia spędzać wolne chwile z dobrą książką. Chętnie sięga po tytuły polskie, jak i zagraniczne. Jest fanką książek Bernarda Miniera i Marca Levy’ego. Entuzjastka zdrowego trybu życia, chętnie ćwiczy jogę oraz jeździ na rowerze.

Twórczość

Zadebiutowała w 2012 roku powieścią obyczajową „To, co najważniejsze”, dzięki wygranej w konkursie literackim. Nagrodą była możliwość publikacji książki. Kolejnym krokiem pisarki był udział w kursie pisania kryminałów. Gatunek ten szybko okazał się jej konikiem. W 2014 roku wydała pierwszy kryminał o tytule „Kiedyś cię odnajdę”, a rok później książkę „Zapłata”, otwierającą cały cykl o policjantach Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku. Obie książki przyniosły Małgorzacie Rogal sławę oraz uznanie czytelników i krytyki literackiej. Oto kilka pozycji cieszących się największą popularnością:

  • „Dobra matka”
  • „Ważka”
  • „Zastrzyk śmierci”
  • „Kopia doskonała”

Autorka przyznaje, że pisanie kryminałów nie jest łatwym zadaniem. Wymaga dokładności i specjalistycznej wiedzy, przykładowo w zakresie prawa czy medycyny. Ważna jest również umiejętność wyważonego podawania informacji czytelnikowi, budowania napięcia, trzymania w niepewności. Inspiracje do książek autorka czerpie z życia codziennego. Może nią być zarówno artykuł w gazecie, jak i obserwacja otoczenia.

Książki Małgorzaty Rogali możesz przeczytać na stronie LitRes lub pobrać w formatach: fb2, txt, epub, pdf.

Podobni autorzy