Śnieżna siostraTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wigilijna opowieść, która zostanie z wami na długo!

Najwspanialszy dzień w roku – Wigilia! Dom wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty.

Dla Juliana to podwójne święto, bo w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Narodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Swoje smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemal codziennie, żeby popływać.

I właśnie tam po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubrana na czerwono od stóp do głów, rudowłosa dziewczynka, z piegami na nosie i perlistym śmiechem jest serdeczna, szczęśliwa i ponad wszystko pragnie, aby Julian został jej przyjacielem. Dzięki niej chłopiec znów czuje magię nadciągających świąt.

Jednak w domu Hedvig jest coś niepokojącego i dziwnego. W pobliżu czai się ponury mężczyzna. Kim jest? Czy Hedvig boi się go? I dlaczego stała się taka tajemnicza? Czy ich przyjaźń przetrwa?

Śnieżna siostra – wspaniale opowiedziana przez Maję Lunde, autorkę światowego bestsellera Historia pszczół i odmalowana przez nagradzaną, cenioną ilustratorkę, Lisę Aisato – to piękna, przepełniona ciepłem opowieść w 24 rozdziałach, po jednym na każdy dzień adwentu. O smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i o magii Bożego Narodzenia.

Literacki cud.

„Dagbladet” ******

Co najmniej zachwycająca!

VG ******

Maja Lunde – popularna autorka książek dla dzieci. Historia pszczół to jej debiut dla dorosłych czytelników. O powieści zrobiło się głośno jeszcze przed oficjalną premierą – prawa do wydania zakupiło 15 wydawnictw z całego świata. Tuż po premierze w ojczystej Norwegii Historia pszczół otrzymała prestiżową Nagrodą Księgarzy Norweskich. Od tego czasu zajmuje najwyższe miejsca na listach bestsellerów, podobnie jak kolejne części poświęconej zmianom klimatu tetralogii.

Lisa Aisato (ur. 1981) – nagradzana autorka i ilustratorka. Jej magiczny i niepowtarzalny styl sprawił, że jest jedną z najbardziej cenionych i kochanych artystek w Norwegii. Prowadzi własną galerię w swoim domu na wyspach Hvaler, gdzie mieszka razem z rodziną. Nominowana do: Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA) 2018 oraz H. C. Andersen Award 2016. Za ilustracje do książki O dziewczynce, która chciała ocalić książki (The Girl Who Wanted to Save the Books) otrzymała nagrodę Ordknappen 2018.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 16 października 2019
  • ISBN: 9788308071144
  • Tłumacz: Milena Skoczko
  • Artysta: Лиза Айзато
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Maja Lunde "Śnieżna siostra" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Inne książki tego autora

Piękna, wzruszająca opowieść wigilijna! Wszystkie dzieci uwielbiają Święta, bohater książki Julian lubi je podwójnie, bo właśnie wtedy wypadają jego urodziny. Niestety w tym roku jego rodzina przeżywa żałobę po śmierci starszej siostry chłopca. Nikt nie cieszy się z choinki, prezentów i wspólnie spędzanego czasu. Wszystko zmienia się kiedy chłopak poznaje Hedvig – ubraną na czerwono, sympatyczną dziewczynkę, która chce zostać jego przyjaciółką. To ona przywraca radość i magię Świąt w jego życiu, ale jednocześnie skrywa swoje sekrety.

"Śnieżna siostra" to ciepła, klimatyczna i wzruszająca książka, zapisana w dwudziestu czterech rozdziałach, po jednym na każdy dzień adwentu. Opowiada o smutku, ogromnej stracie oraz zmianie, którą przechodzi rodzina w żałobie ale także o potrzebie przyjaźni, miłości i magii Świąt. Świetna na prezent pod choinkę, dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Z całego serca polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?