Położna z AuschwitzTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej


W piekle obozu koncentracyjnego ratowała tysiące dzieciDo KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest  położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich  warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i leków. Porody  przyjmuje na piecu przykrytym starą derką. Wielokrotnie ryzykuje życie,  przeciwstawiając się rozkazom bezwzględnego Josefa Mengele. Robi  wszystko, by chronić dzieci przed okrutnymi eksperymentami. Wspiera  młode matki, którym siłą odebrano niemowlęta i wysłano je do Rzeszy.  Albo na śmierć…W Auschwitz nie była Stanisławą Leszczyńską. Była Mamą. Była nadzieją.Położna z Auschwitz to dramatyczna opowieść inspirowana  bohaterskim losem Stanisławy Leszczyńskiej. Polska położna odebrała w  Auschwitz tysiące porodów, podczas których nie umarło żadne dziecko,  żadna kobieta.


Powieść Magdy Knedler przedstawia losy niezwykłej, heroicznej  kobiety, która w dramatycznych warunkach obozu koncentracyjnego niosła  pomoc ciężarnym więźniarkom i ich przychodzącym na świat dzieciom,  najmniejszym i najbardziej bezbronnym ofiarom KL Auschwitz.Teresa Wontor-Cichy, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 03 czerwca 2020
Magdalena Knedler "Położna z Auschwitz" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Niezwykle poruszająca, emocjonalna książka. Ciężka. Inspiracją była postać pani Stanisławy Leszczyńskiej, położnej, która odebrała w Auschwitz ponad 3 000 porodów. Nie pozwoliła umrzeć ani jednej matce i ani jednemu dziecku w czasie porodu, jawnie sprzeciwiając się rozkazom i woli samego doktora Mendele. To genialna, ważna lektura przedstawiająca próbę zachowania niewinnego życia w obozie. Polecam każdemu. Nie do opisania, jakie piekło przechodziły te kobiety. Każda z nas powinna przeczytać..

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę