3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Bioksiążka. Biologia dla niewtajemniczonych

Audio
Autor:
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Próby zrozumienia zjawisk naturalnych towarzyszą ludzkości praktycznie od zawsze, odkąd zaczęliśmy się przyglądać światu i przyrodzie. Początkowo czynione obserwacje objaśnialiśmy interwencją sił nadprzyrodzonych, co zmieniało się z czasem, wraz z rozwojem nauki i metod naukowych. Rozumiejąc mechanizmy, na bazie których funkcjonuje życie, mogliśmy zacząć je wykorzystywać do własnych celów ― by ulepszać gatunki roślin uprawnych, usprawniać hodowlę zwierząt, produkować więcej żywności, skuteczniej leczyć choroby i zarządzać własną biologią.
Wiedza biologiczna, jaką obecnie dysponujemy, jest naprawdę szeroka ― od genetyki, przez anatomię, histologię, cytologię, ewolucję, botanikę, zoologię, ekologię, biologię rozwoju, biochemię, po biologię nowotworów. Oczywiście wiedza ta jest stale rozwijana. A że biologia to nauka mająca bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie i stanowiąca źródło informacji o nim, warto poznać ją bliżej i sięgnąć po książkę Łukasza Sakowskiego, biologa, blogera naukowego (To tylko teoria), autora tekstów dziennikarsko-naukowych publikowanych w "Tygodniku Powszechnym", "Newsweeku", na portalu OKO.press i na łamach "Wprost", organizatora plebiscytu Biologiczna Bzdura Roku. Za pośrednictwem Bioksiążki autor postanowił, jak sam mówi: w sposób przystępny, ciekawy, pogłębiony, ale i zrozumiały wytłumaczyć ważne dla każdego człowieka zagadnienia, odnoszące się do funkcjonowania ciała ludzkiego i innych organizmów, ich pochodzenia, zdrowia i choroby, przyrody i środowiska ― wszystko to w nawiązaniu do życia codziennego.
Jeśli zatem interesuje Cię: czym posługuje się nauka w dochodzeniu prawdy i jaki wpływ na badania mają światopoglądy naukowców

 co jest przedmiotem zainteresowania genetyki, na czym polegają jej prawa i jak to się łączy z ewolucją biologiczną

 jaką rolę w świecie i życiu człowieka odgrywają wirusy, bakterie, grzyby czy pasożytnicze pierwotniaki

 jak działa układ odpornościowy, co na niego wpływa i dlaczego czasem zawodzi

 jak działają szczepienia, czy warto z nich korzystać i czy są bezpieczne

 dlaczego powstają nowotwory, co wiemy o zapobieganiu im oraz o ich rozwoju

 jakie zjawiska zachodzą w przyrodzie, jak reaguje ona ze środowiskiem i jak to się ma do ochrony naszej planety

 czym jest tzw. zdrowe odżywianie

 czy warto sięgać po produkty "wolne od GMO"

 jak odróżnić prawdziwe leczenie od pseudoterapii......sięgnij po Bioksiążkę. Bo biologia jest ważna. Praktyczna. I fascynująca!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 27 października 2021
  • ISBN: 978-83-283-8726-3
  • Lektor: Janusz German
  • Wydawca: Editio
"Bioksiążka. Biologia dla niewtajemniczonych" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę