NajlepszyTekst

Gdy słabość staje się siłą
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Najlepszy
Najlepszy
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 67,89  54,31 
Najlepszy
Najlepszy
Audiobook
Czyta Albert Osik
39,90  29,53 
Szczegóły
Opis książki

Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. Najlepszy to historia o niezwykłej, ponadczternastoletniej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater tej książki podniósł się i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu). Jerzy Górski, były narkoman i monarowiec, a jednocześnie legenda polskiego triathlonu, jest symbolem walki z własnymi słabościami. Jego życie to gotowy scenariusz na kilka książek. Sięgnij jednak po tę jedyną, którą autoryzował, i poczuj, jak to jest piąć się na sam szczyt tylko dzięki własnej determinacji i pomocy przyjaciół.

Historią Jerzego Górskiego zainteresował się również świat filmu. W 2017 roku do kin wszedł film fabularny pod tytułem Najlepszy reżysera Bogów, Łukasza Palkowskiego, z gwiazdorską obsadą (Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Mateusz Kościukiewicz, Arkadiusz Jakubik, Adam Woronowicz, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Janusz Gajos), który zachwycił recenzentów i zdobył aż pięć nagród podczas 42. Festiwalu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 310 str. 32 ilustracje
  • ISBN: 9788380914438
  • Wydawca: Ringier Axel Springer Polska Sp z o.o.
  • Spis treści
Łukasz Grass "Najlepszy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Najlepszy
Audiobook
Czyta Albert Osik
39,90  29,53 
Natalia Perkowska
04 czerwca 2020

"Najlepszego" pochłonęłam z zadziwiającą prędkością. Jest to zasługa nie tylko niezwykle płynnej, angażującej narracji, ale również świetnie poprowadzonej przez autora konstrukcji. Bardzo autentyczna, realistyczna historia życia o trudnych momentach życiowych, bez lukru i ubarwień, czarno na białym o uzależnieniach, przeszkodach, załamaniach. Opowieść o życiu Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triathlonie. Biografia dająca motywację i kopa do działania, pokazuje, że życie daje w kość wszystkim, ale pomimo przeciwności da się osiągnąć spektakularny sukces, jeśli uwierzymy w siebie i pozostaniemy silni. Pozostaje mi obejrzeć jeszcze film na podstawie książki, jestem ciekawa czy wciągnie mnie tak samo jak tekst. Bardzo polecam, nie tylko miłośnikom sportowych wrażeń!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę