Tajemnice zamku

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Odszyfrowanie tajemnic przeszłości, jest kluczem do teraźniejszości – zapierająca dech w piersiach o powieść o miłości, wojnie, odpowiedzialności i odkupieniu.Emilie zawsze odcinała się od swojego arystokratycznego pochodzenia i starała się żyć zupełnie inaczej niż jej przodkowie. Studiowała weterynarię i zajęła się opieką nad chorymi zwierzętami. Nie potrafiła wybaczyć matce, że przez jej zaniedbanie nigdy nie będzie mieć dzieci, dlatego po jej śmierci chce jak najszybciej spieniężyć spadek i wrócić do swojego skromnego mieszkania i pracy. Robi się jej jednak żal zamku z biblioteką i kolekcją starych książek, w którym wraz z tak wcześnie utraconym, ukochanym ojcem spędziła najszczęśliwsze chwile swojego dzieciństwa.  Postanawia więc odrestaurować popadający w ruinę zabytek. W starym zamku znajduje notes, który zmobilizuję ją do okrycia tajemnic z przeszłości swojej rodziny i pozwoli zrozumieć własne doświadczenia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7985-285-7
  • Tłumacz: Anna Esden-Tempska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Lucinda Riley "Tajemnice zamku" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Eugenia Busko
22 czerwca 2020

Lucinda Riley skonstruowała bardzo intrygującą lekturę, poruszającą problemy rodzinne i tajemnice, które ujrzały światło dzienne po wielu wielu latach. Opowieść w książce jest wielowątkowa, a akcja poprowadzona została na dwóch płaszczyznach czasowych, przeszłej osadzonej w czasach drugiej wojny światowej i teraźniejszej. Daje to dużo szersze spojrzenie na całą fabułę. Już dawno nie czytałam tak wciągającej i ciekawej książki obyczajowej, dosłownie nie chciałam jej odkładać dopóki nie przeczytałam całości. Trzy wyraziste, wspaniałe bohaterki kobiece i odpowiedzialność w czasach wojny i dziś. Rewelacyjnie spędziłam czas czytając «Tajemnice zamku». Na pewno sięgnę po inne książki Pani Riley w niedalekiej przyszłości. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę