Ocal mnie

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Opowieść o ludzkich wyborach i niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą matczyna miłość.

Nikt nie mógł przewidzieć, co wydarzy się tego dnia, kiedy Rose zgłosiła się do pomocy w szkolnej stołówce, by dyskretnie poobserwować swoją córkę. Urocza, choć nieśmiała trzecioklasistka Melly urodziła się ze znamieniem na twarzy, stanowiącym powód docinków innych dzieci. Od jakiegoś czasu stała się obiektem złośliwych ataków nowej koleżanki, co stawia Rose przed tragicznym wyborem, którego co dnia muszą dokonywać miliony rodziców na całym świecie: czy należy reagować, jeśli nasze dziecko potrzebuje pomocy, czy też lepiej nie interweniować, bo tylko pogorszy się w ten sposób sytuację?

Czy jesteś dobrą matką, jeśli ratujesz swoje dziecko od śmierci? A jeśli będzie to oznaczać konieczność poświęcenia życia innego dziecka? W powieści „Ocal mnie” Lisa Scottoline stawia czytelników przed takim właśnie moralnym dylematem, snując poruszającą, zapierającą dech w piersiach opowieść. Nie sposób oderwać się od tej lektury.

Jodi Picoult

Niezwykła opowieść o sile matczynej miłości. Przejmująca, skłaniająca do refleksji historia, od której nie sposób się oderwać!

Emily Giffin

Lisa Scottoline – autorka licznych bestsellerów z listy „New York Timesa”. Jej książki zostały do tej pory wydane w 32 krajach w nakładzie 30 milionów egzemplarzy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 28 stycznia 2020
Lisa Scottoline "Ocal mnie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Wiktoria Sloboda
27 sierpnia 2020

Niezwykle wciągająca opowieść o rodzinie. Jak wiadomo każda skrywa pewne sekrety i problemy, a pomimo tego, że rodzina w książce Lisy Scottoline zdaje się prowadzić spokojne życie, jest ono notorycznie zakłócane przez naśmiewania się z charakterystycznego znamienia Melly – córki Rosy i Leo, przez rówieśników. Dziewczynka ma przez to spore problemy w szkole, często też zmienia te środowisko lecz problem wraca. Nieoczekiwana tragedia stanowi fabularny twist, od którego akcja nieco przyśpiesza i już nie sposób się oderwać od czytania. Bardzo byłam ciekawa jak to wszystko się zakończy. Książka wspaniale obrazuje uczucia matki do jej dziecka. Przeżywałam wszystkie wzloty i upadki razem z Rosą. Gorąco polecam przeczytać, piękna lektura.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę