Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywnościAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Koniec syzyfowych prac
Czym jest Zen To Done (ZTD)? Odpowiemy na to pytanie nieco przewrotnie, nie tłumacząc bezpośrednio, lecz podając tylko jeden przykład: gdyby Syzyf zastosował ZTD, wtoczyłby na górę ten przeklęty kamień i ruszył do innych zaległych zadań.
Autor tej książki był kiedyś osobą niezwykle nieuporządkowaną. Na jego biurku zalegały stosy papierów, jego skrzynkę e-mailową zalewały setki wiadomości, na które nie był w stanie odpowiedzieć (czasem nawet nie wiedział, że je otrzymał!), zaś lista zadań „na dziś” nie miała końca. Był zły, zestresowany i brakowało mu poczucia mocy. Sfrustrowany, odkrył wreszcie Davida Allena z jego systemem Getting Things Done i… uprościł system. Tak powstał najprostszy sposób porządkowania spraw do załatwienia, który Leo Babauta nazwał Zen To Done. Poznaj go (poświęć mu chwilę, ta książka jest naprawdę krótka), zmień nawyki i ciesz się — Twoje życie stanie się o wiele prostsze!

Muszę dodać, że zmiana nawyków jest możliwa. Za pomocą technik opisanych tu i na mojej stronie — ZenHabits.net) — sam zmieniłem swoje nawyki: rzuciłem palenie, zacząłem biegać, zacząłem się zdrowiej odżywiać, przebiegłem maraton, podwoiłem swoje zarobki, uporządkowałem finanse, zostałem weganinem, niemal w zupełności pozbyłem się długów, ukończyłem triatlon, zrzuciłem ponad 10 kilo i założyłem popularny blog. Jak więc widać, zdecydowanie można zmienić swoje nawyki. Wystarczy zacząć skromnie, znaleźć odpowiednią motywację i zachować koncentrację.
(Leo Babauta, wstęp do książki)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 sierpnia 2020
  • Czas trwania: 1 godz. 59 min 26 sek.
  • ISBN: 978-83-283-7219-1
  • Lektor: Marcin Fugiel
  • Wydawca: Sensus
Leo Babauta "Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Walentyna Kohutek
13 października 2020

Książka Leo Babauta przedstawia prostą, ale bardzo obiecującą metodę pomagającą lepiej zorganizować swoje życie. System GTC (Get things done) opiera się na minimalizmie i podstawach produktywności, które łatwo wprowadzić w życie i dzięki którym można zmienić swoje nawyki. Do mnie metoda ta przemówiła już lata temu, wracam do niej co pewien czas aby przypomnieć sobie jej geniusz tkwiący w prostocie. Organizacja czasu daje nam poczucie kontroli i bezpieczeństwa, a przede wszystkim – pomaga wypełnić to czego się podejmujemy rzetelnie i do końca. Polecam z całego serca.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę