Śniadanie mistrzówAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Ostra i wciąż aktualna w satyra amerykańskiego stylu życia

W Śniadaniu mistrzów Vonnegut w typowy dla siebie sposób obnaża bolączki współczesnego świata – dehumanizację jednostki w społeczeństwie, którym rządzi technologia, spustoszenie środowiska naturalnego i ustawiczne wojny.

Dwayne Hoover, bogaty sprzedawca samochodów, nagle dochodzi do wniosku, że wszyscy ludzie są maszynami. Kilgore Trout, nikomu nieznany autor powieści fantastycznonaukowych, sądzi, że życie ma już za sobą. Spotkanie tych dwóch samotnych ludzi na szybko umierającej planecie to doskonały pretekst do przedstawienia – z niepozbawioną humoru ironią – świata, w którym żyjemy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 21 maja 2020
  • ISBN: 9788381169790
  • Tłumacz: Lech Jęczmyk
  • Wydawca: Zysk i S-ka
Kurt Vonnegut "Śniadanie mistrzów" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Po rewelacyjnej «Kociej kołysce» przyszedł czas na «Śniadanie mistrzów». Bardzo polubiłam się z piórem autora i postanowiłam sięgnąć po kolejną książkę jego autorstwa. Bardzo podoba mi się zabawa formą Vonneguta, naprawdę imponuje mi jak sprawnie potrafi on poruszać się w tej sferze. Jego styl jest kompletnie niepodobny do niczego innego co czytałam do tej pory, to prawdziwy powiew świeżości i rewelacja w mojej czytelniczej zabawie. Ironia, sarkazm, cynizm i odrealniona fabuła – dla mnie złoto. Książkę polecam fanom awangardy.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę