Kocia kołyskaAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Jedna z najważniejszych pozycji w bogatym dorobku Kurta Vonneguta, urzekającą bogactwem pomysłów i komizmu.

Kocia kołyska to przypowiastka filozoficzna o współczesnym świecie i jego końcu, to Kurt Vonnegut w swojej mistrzowskiej formie. I właśnie po ukazaniu się tej powieści Graham Green nazwał go jednym z największych pisarzy amerykańskich.

Narrator zamierza napisać książkę o wybuchu pierwszej bomby atomowej i życiu jej twórcy, doktora Feliksa Hoenikera. Tymczasem trafia na wyimaginowaną wyspę San Lorenzo, skąd obserwuje rzeczywistą zagładę Ameryki, która miała być tematem jego powieści. Wariacje Vonneguta na temat ludzkiej pomysłowości i zamiłowania do zabaw i gier obrazują kondycję naszej cywilizacji, w której ludzie wolą uciekać w fantazję i kłamstwa, zawierzyć choćby najbardziej nieprawdopodobnej religii niż zmagać się z rzeczywistością i prawdą.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 21 maja 2020
  • ISBN: 9788381169783
  • Tłumacz: Lech Jęczmyk
  • Wydawca: Zysk i S-ka
Kurt Vonnegut "Kocia kołyska" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Rafał Rzab
26 października 2020

Niezwykła książka, a to dopiero moje pierwsze spotkanie z piórem tego autora. Bardzo żałuję, że dopiero teraz odkryłem jego literaturę. Niesamowicie wykreowany świat, to w stu procentach moje klimaty. Bardzo oryginalny styl i fabuła, nie mogłem się oderwać od czytania tego cacka! Ironiczny humor i zabawa słowem, prawdziwy pokaz erudycji autora. Na pewno jeszcze do niego wrócę, a tymczasem polecam wszystkim! Mój nowy faworyt.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę