Imię Pani. Misja

Tekst
Z serii: Imię Pani #2
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Imię Pani. Misja
Imię Pani. Misja
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 54,98  43,98 
Imię Pani. Misja
Imię Pani. Misja
Audiobook
Czyta Artur Ziajkiewicz
29,99  21,59 
Szczegóły
Opis książki

Lipiec 1936 roku. Na Górze Wisielców w Liebau in Schlesien (Lubawce) zostają znalezione zwłoki Alfonsa Dermutha, miejscowego przedsiębiorcy należącego do śmietanki towarzyskiej.

Szef powiatowej żandarmerii Felix Walsleben nie wierzy w oficjalną wersję o samobójstwie forsowaną przez policję kryminalną. Nie mogąc tego udowodnić, ściąga do pomocy komisarza kryminalnego Gustava Dewarta.

Dewart ma w pamięci niedawny pobyt w pobliskim opactwie w Grüssau (Krzeszowie), mimo to chętnie wraca w te strony. Zdaje sobie przy tym sprawę, że zamiast tak potrzebnego odpoczynku, czeka go znów ciężka i niebezpieczna misja.

Zaraz na początku śledztwa okazuje się, że Dermuth nie zawsze miał szczęście do interesów, za to zdążył narobić sobie wrogów. Jednak ani Dewart, ani Walsleben nie przeczuwają wtedy jeszcze, jak potężną lawinę wydarzeń wywołają, gdy wkrótce potem wpadną na pewien trop.


"Imię Pani. Misja" jest wybornym kryminałem retro, w którym aż się roi od nieuchwytnych myśli i zdrad. Sprytny komisarz kryminalny Gustav Dewart tropi sprawę samobójstwa, które podobno nim nie jest - są za to ludzie, którym nie na rękę jest odkrywana przez niego prawda...

Perspektywa śledztwa zmienia się wraz z pojawieniem się nowych informacji, przez co wielokrotnie zostajemy wprowadzeni w przysłowiowe pole.

Powieść Krzysztofa Koziołka jest wciągająca, intrygująca i pełna niespodzianek, ze świetnie zarysowanym tłem historycznym, dzięki któremu poznajemy ludzkie namiętności oraz słabości w czasach narodowego socjalizmu. Polecam!

Ewelina Krzewicka, blog "Ejotkowe postrzeganie świata"

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 08 października 2021
  • ISBN: 978-83-956315-4-2
  • Wydawca: Manufaktura Tekstów
  • Spis treści
Krzysztof Koziołek "Imię Pani. Misja" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Imię Pani. Misja
Audiobook
Czyta Artur Ziajkiewicz
29,99  21,59 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę