Кристин Нефф

Кристин Нефф

Kristin Neff – profesor nadzwyczajny psychologii, autorka książek. Kristin Neff jest profesorem nadzwyczajnym na University of Texas, na wyd... Szczegóły

O autorze

Kristin Neff – profesor nadzwyczajny psychologii, autorka książek.

Kristin Neff jest profesorem nadzwyczajnym na University of Texas, na wydziale psychologii edukacyjnej Austin. Kristin ukończyłą komunikację na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles w 1988 roku. Swoją pracę dyplomową obroniłą na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w 1997 roku. Następnie spędziła dwa lata na studiach podyplomowych pod kierunkiem dr Susan Harter na Denver University. Pracę jako wykładowca na University of Texas w Austin rozpoczęła się w 1999 roku, a na stanowisko profesora nadzwyczajnego uzyskała siedem lat później.

Podczas ostatniego roku studiów podyplomowych zainteresowała się buddyzmem i od tego czasu praktykuje medytację. Dr Kristin Neff jest powszechnie uznawana za jednego z czołowych światowych ekspertów w dziedzinie współczucia wobec siebie, będąc pierwszym specjalistą, który zdefiniował to pojęcie już ponad dziesięć lat temu. Jest autorką książki “Jak być dobrym dla siebie. Życie bez presji otoczenia, przygnębienia i poczucia winy”.

Książkę Kristin Neff można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy