Pielęgniarka – Historia zbrodni, które wstrząsnęły Skandynawią

Audio
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Pielęgniarka – Historia zbrodni, które wstrząsnęły Skandynawią
Pielęgniarka – Historia zbrodni, które wstrząsnęły Skandynawią
E-book
24,99  17,99 
Szczegóły
Opis książki

Wczesnym rankiem w marcu 2015 roku operator policji odbiera telefon. Pielęgniarka ze Szpitala w Nykøbing Falster podejrzewa koleżankę z pracy o umyślne doprowadzanie do śmierci pacjentów. Kobieta obawia się, że właśnie doszło do kolejnego morderstwa.

Wkrótce coraz więcej potencjalnych świadków zarzuca pielęgniarce podawanie pacjentom substancji zagrażających życiu. Tylko dlaczego przez lata milczeli? Czemu nikt nie zareagował? I skąd wziąć dowody, skoro wszystkie ciała zmarłych zostały poddane kremacji?

„Pielęgniarka" to wielokrotnie nagrodzony reportaż Kristiana Corfixena. Dziennikarz rekonstruuje wydarzenia z nocnego dyżuru, podczas którego w tajemniczych okolicznościach zmarło troje pacjentów, co zapoczątkowało jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych w historii Danii. Autor przedstawia raporty policyjne, materiały dowodowe oraz dokumentację medyczną i śledczą, by przybliżyć przebieg wydarzeń feralnej nocy oraz ujawnić, co tak naprawdę doprowadziło do skazania pielęgniarki w ramach procesu, który wstrząsnął całą Skandynawią.

W „Pielęgniarce" zawarte są wypowiedzi kluczowych dla sprawy osób, w tym skazanej Christiny Aistrup Hansen, która do dziś nie przyznaje się do postawionych zarzutów, i świadka koronnego, Pernille Kurzmanna Larsena. Obydwoje po raz pierwszy zabierają publicznie głos na ten temat. Czy proces duńskiej pielęgniarki to wynik plotek i pomówień czy konsekwencja celowego okrucieństwa wobec pacjentów w pogoni za rozgłosem?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 lipca 2021
  • ISBN: 9788726813180
  • Tłumacz: Agata Lubowicka
  • Lektor: Jakub Kamieński
  • Wydawca: Saga Egmont
  • Spis treści
Kristian Corfixen "Pielęgniarka – Historia zbrodni, które wstrząsnęły Skandynawią" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Pielęgniarka – Historia zbrodni, które wstrząsnęły Skandynawią
E-book
24,99  17,99 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę