3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Kociarz

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Kociarz" został przeczytany na stronach "New Yorkera" rekordowe dwa miliony razy, stając się najpopularniejszą opowieścią zamieszczoną w tym prestiżowym magazynie. Opowiadanie dało początek zbiorowi, który uznano za najważniejsze amerykańskie wydarzenie literackie roku. To prawdziwa proza XXI wieku, która w ciągu zaledwie jednej nocy została największym wiralowym fenomenem literackim w historii. To realizm magiczny w dobie mediów społecznościowych. To portret pokolenia w skondensowanej formie.

"Kociarz" to dwanaście opowiadań składających się w panoramę naszych czasów. To opowieści o pożądaniu i wstręcie, seksie i samotności, zagubieniu i poczuciu winy w erze Instagrama, Tindera i #MeToo. To literatura minimalistyczna, choć – paradoksalnie – napisana z rozmachem. Właśnie dlatego stała się najpopularniejszym wiralowym tekstem literackim XXI wieku i zdobyła dwa miliony czytelników w internecie. Teksty wywołują wiele emocji: fascynują i odstręczają, oburzają i podniecają, przerażają i zachwycają, nie pozostawiając miejsca na obojętność.

"Przenikliwa i perfekcyjnie minimalistyczna".

The New York Times

"Idealna do książkowych dyskusji przy winie".

Vogue

"Magiczny realizm ociera się o pełną fantazję".

The Independent

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 27 kwietnia 2019
  • ISBN: 978-83-287-0780-1
  • Tłumacz: Magdalena Sommer
  • Wydawca: Muza
  • Spis treści
Kristen Roupenian "Kociarz" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Czarodziejka1995
18 listopada 2019

Wszechstronność stylu autorki jest dla mnie niesamowita. Opowiadania są kompletnie różne, jednak nie tracą na spójności, choć niektóre z nich nadal stanowią dla mnie zagadkę. Napisane prostym, ale mocnym językiem historie, a także literatura, która skłania do refleksji. Moi faworyci to tytułowy „Kociarz” i „Dobryy chłopiec”. Warto sięgnąć po ten zbiór opowiadań, choć trzeba liczyć się z tym, że ich tematyka nie należy do lekkich.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę