Kołysanka z AuschwitzTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Kołysanka z Auschwitz
Kołysanka z Auschwitz
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 69,80  55,84 
Kołysanka z Auschwitz
Kołysanka z Auschwitz
Kołysanka z Auschwitz
Audiobook
Czyta Paulina Holtz
34,90  26,87 
Szczegóły
Opis książki

Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować

Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ma piątkę dzieci. Pewnego poranka 1943 roku do ich życia wkracza niemiecka policja nasłana przez SS. Najbliżsi Helene mają opuścić mieszkanie i zostać zesłani do obozu Auschwitz-Birkenau. Kobieta nie wyobraża sobie życia bez rodziny i dobrowolnie decyduje się na zesłanie do obozowego piekła.

Gdy doktor Mengele zleca założenie przedszkola, wyznacza Helene do opieki nad obozowymi dziećmi. Mają zająć baraki obok jego laboratorium. Kobieta nie ma złudzeń co do jego okrutnych intencji. Wspólnie z innymi więźniarkami zaczyna rozpaczliwą walkę o obozowe dzieci. Każdego dnia próbuje złagodzić ich cierpienia, chociaż wie, że los jej podopiecznych jest z góry przesądzony.

„Kołysanka z Auschwitz” to poruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w historii świata

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 15 marca 2019
  • ISBN: 978-83-66234-89-5
  • Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
  • Spis treści
Kołysanka Z Auschwitz "Kołysanka z Auschwitz" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Kołysanka z Auschwitz
Audiobook
Czyta Paulina Holtz
34,90  26,87 
Pelagia Byczek
27 listopada 2019

Cytując klasyk: “to ludzie ludziom zgotowali ten los”, a jednak trudno uwierzyć, że to się stało naprawdę.. Książka wywołuje cały wachlarz emocji, od wzruszenia i współczucia po złość. Literatura faktu z wątkiem miłosnym, piękną historią matki rozpaczliwie starającej się uratować swoje potomstwo. Okrucieństwo stanowi jakby tło całej fabuły, ale nie daje o sobie zapomnieć w codziennym życiu bohaterów. Uważam, że Escobar wykonał kawał świetnej roboty i choć nie jest to lekka lektura, raczej nikt się takiej nie spodziewa widząc tytuł.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę