Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Koncepcja błękitnego umysłu, której poświęcona jest ta książka, zachęca do widzenia świata na odwrót, motywuje do odwrócenia zasad do góry nogami. To książka, która zawiera wiele opowieści, anegdot i przykładów. Opiera się na badaniach naukowych, choć jednocześnie przedstawia zagadnienia niewyjaśnione i zagadkowe. Łączy biznes, psychologię, filozofię Wschodu z życiem i naszymi codziennymi wyborami.
Historie miliardera Elona Muska, autorki Harry'ego Pottera J.K. Rowling, a także Leonarda da Vinci, Billa Gatesa, Sereny i Venus Williams oraz innych ciekawych osobowości zostały przedstawione tak, by zainspirować Cię do zmian i pobudzić Twoją wyobraźnię. Przykłady zaczerpnięte z życia autorki książki oraz jej klientów obrazują, jak działa siła przekonań i ukierunkowanie koncentracji.
Błękitny umysł przynosi odpowiedzi na pytania, dlaczego nam nie wychodzi to, co planujemy, i jak inaczej podejść do swoich celów, planów oraz samych siebie. Znajdziesz tu rozdziały "strategiczne", dotyczące na przykład tego, jak przyspieszyć swoją karierę lub jak osiągnąć stan koncentracji, a także fragmenty skupione raczej na psychologii i filozofii, zachęcające do odpowiedzenia sobie na ważne pytania. Jednak siła tej książki nie tkwi wyłącznie w tych wszystkich technikach, trikach, historiach, życiowych przykładach. Wynika z dojrzenia prawdziwej głębi - zanurzenia się w tym, co jest przyczyną, a nie skutkiem.
Esencja błękitnego umysłu: Wiara bez umiejętności to magiczne myślenie.

 Umiejętności bez wiary to stracony potencjał.

 Myślenie bez odczuwania to rezygnacja z motywacji.

 Odczuwanie bez myślenia to rezygnacja z osiągnięcia celu.

 Możemy tworzyć rzeczywistość na własnych warunkach.

 Możemy przełamywać schematy, dokonywać niebanalnych zmian i stworzyć sobie inne życie.

 Trzeba jedynie myśleć na odwrót, działać na opak i poznać nieznane.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 23 września 2020
  • Czas trwania: 8 godz. 44 min 28 sek.
  • ISBN: 978-83-283-6347-2
  • Lektorzy: Klaudia Pingot, Orina Krajewska
  • Wydawca: Onepress
Klaudia Pingot "Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Hipolit Sidor
01 czerwca 2021

Bardzo lekka i fajna książka, zawiera elementy psychologii, ale przekazane w bardzo przystępny sposób. Klaudia Pingot zachęca do spojrzenia na życie w inny sposób. Proponuje, aby wyjść ze sztywnych ram myślenia i otworzyć umysł na nowe horyzonty. Jeśli chcemy się przygotować do zmian, które planujemy lub które nas czekają, autorka ma gotową koncepcję. Godna polecenia!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę