Świat bez końca

Tekst
Z serii: Filary Ziemi #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W 1989 Ken Follett opublikował swoją najsłynniejszą książkę  –  powieść  historyczną "Filary Ziemi", której fabułę osnuto wokół budowy fikcyjnej katedry Kingsbridge w XII-wiecznej Anglii. Akcja  "Świata bez końca"  zaczyna się 200 lat później, w roku 1327.

ŚWIAT BEZ KOŃCA - kontynuacja FILARÓW ZIEMI, najsłynniejszej powieści historycznej Kena Folletta


Pierwsza połowa XIV wieku to dla Anglii trudny okres. Zarazy dziesiątkujące ludność, wieloletnia wojna z Francją, walki o pieniądze i władzę, polowania na czarownice... Nawet rozwój nauki wydaje się nie sprzyjać poddanym Edwarda III, zagraża bowiem fundamentom religii, a zatem – fundamentom świata.

Akcja ŚWIATA BEZ KOŃCA toczy się dwieście lat po rozpoczęciu budowy katedry w Kingsbridge. Bohaterowie są potomkami postaci, wokół których osnuta jest fabuła FILARÓW ZIEMI. Ich drogi życiowe determinuje ambicja, duma, tajemnice, zbrodnia, miłość i zemsta. Chociaż wojna i zaraza odbierze im to, co najdroższe ich sercu, ani na chwilę nie stracą nadziei i nie zapomną o przysiędze, którą złożyli w dzieciństwie pewnego brzemiennego w skutki dnia.

Na podstawie ŚWIATA BEZ KOŃCA w 2012 r. nakręcono serial telewizyjny, którego współproducentem był słynny reżyser Ridley Scott.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-063-4
  • Tłumacz: Grzegorz Kołodziejczyk, Zbigniew A. Królicki
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Ken Follett "Świat bez końca" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Filary Ziemi»
Świat bez końca
Słup ognia
Niech stanie się światłość
-5%
Korneli Marcinek
23 grudnia 2019

Klasyka powieści historycznej, do której wracam co jakiś czas. Świetnie skonstruowana fabuła i wizja postaci. Manipulacje, dramaty, intrygi, humor – w tej książce znajdziecie masę emocji, nie tracąc przy tym na naturalności fabuły w całości. Jest to kolejna wspaniała powieść autora w serii, która bardzo przypadła mi do gustu. Gorąco polecam, naprawdę warto przeczytać.

Zbigniew Małolepszy
03 listopada 2019

Kontynuacja Filarów ziemi nie ustępuje im w niczym a nawet, moim zdaniem, przewyższa ilością i wielobarwnością bohaterów. Czyta się ją jednym tchem.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę