O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podłogowychTekst

Z serii: To lubię
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Piotrek dotąd był po prostu Bratkiem, młodszym bratem swojego brata. To Stefan, unieruchomiony w łóżku przez tajemniczą chorobę, nauczył go wszystkiego, odkrył przed nim świat. Ale teraz coś się zmienia. Bratek zaczyna mieć tajemnice, własne bójki w szkole i przyjaciół. Już nie jest Bratkiem – staje się Piotrkiem. Kimś ważnym, samodzielnie myślącym, niezależnym od mamy i brata. Zadziwiająca jest ta zmiana i… naprawdę wspaniała!

Tytuł może trochę przydługi, ale niektórzy nawet takie lubią. A zawartość – niezwykła. Niezwykła historia dwóch braci opowiedziana przez młodszego z nich. Jak każda dobra historia, nie kończy się ona razem z książką, pozostawia przestrzeń dla naszej ciekawości i wyobraźni. Chciałoby się krzyknąć: Autorko! dlaczego tak przerwałaś w pół słowa? Siadaj i pisz dalej! Ale nawet jeśli to uczynimy, nie wystarczy cierpliwości, żeby czekać na skutek. Sami zabieramy się za obmyślanie dalszych losów Piotra i Stefana…

Joanna Papuzińska

Mądra i wzruszająca opowieść o trudach dojrzewania, o samotności i obliczach więzi braterskiej. Wrażliwy młody chłopiec musi zmierzyć się z wyzwaniami codzienności, stawić czoła problemom, które go przerastają, odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania. Książka napisana z ogromnym wyczuciem psychologicznym, oryginalna i refleksyjna. Zapada głęboko w pamięć.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 04 kwietnia 2020
  • ISBN: 9788382089509
  • Artysta: Elżbieta Chojna
  • Wydawca: Literatura
  • Spis treści
Katarzyna Ryrych "O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podłogowych" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«To lubię»
Filipek i imprezy
Mój przyjaciel dron
Filipek i dojrzewanie
-5%
Michalina Boron
20 kwietnia 2020

Znakomita lektura! Pobudzająca wyobraźnię historia dwóch braci, pisana z perspektywy młodszego. Poza uroczą warstwą narracyjną i świetnym humorem, książka porusza również ważne kwestie dotyczące dojrzewania, chorób, rozwodu, niepełnosprawności, osamotnienia, o tym jak stawiać czoła przerastającym nieraz dzieci problemom. Myślę, że to pozycja idealna dla starszych dzieciaków lub młodzieży. Nie pozostawia obojętnym, przy czytaniu rodzi się też mnóstwo pytań, które rozbudzają ciekawość. Szczerze polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę