3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Wielkie nadzieje

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Utwór przedstawia dojrzewanie głównego bohatera , obrazuje jego dorastanie i przemianę moralną.


Bohaterem powieści jest Pip, mały chłopiec wychowywany przez swoją siostrę i jej męża, kowala Joego. Pewnego dnia chłopczyk spotyka ukrywającego się przestępcę, który uciekł z więzienia. Pip zostaje poproszony przez niego o pomoc.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
Charles Dickens "Wielkie nadzieje" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Maryna Szylling
17 czerwca 2020

Absolutny klasyk i przepiękna opowieść o tym co w życiu najważniejsze. Poznajemy tutaj sierotę Pipa, który za młodych lat w dzieciństwie pomaga pewnemu człowiekowi. Nigdy nie przypuszczałby, że ta pomoc może do niego wrócić po latach i dać mu taką lekcję od życia. Wracam do «Wielkich nadziei» co pewien czas i myślę, że nigdy mi się nie znudzi. Pozaznaczane fragmenty w książce i wypisane cytaty zawsze przypominają mi, że po tę lekturę mogę sięgnąć w każdym kryzysie czytelniczym. Miałam okazję również zobaczyć film na podstawie książki i muszę przyznać, że lektura jest nieporównywalnie lepsza, jak to często bywa, ale również zupełnie inna. Piękna, poruszająca historia, zachęcam do przeczytania, na mnie zawsze robi wrażenie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę