Tajemnicza wyspa

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Po ucieczce z obozu pięcioro żołnierzy trafia na zaginioną w czasie wyspę będącą domem tajemniczego kapitana Nemo.


Książka opowiada o czasach wojny secesyjnej w Ameryce – przedstawia kilkuletni pobyt grupki uciekinierów na małej, niezamieszkanej wyspie, nazwanej później przez rozbitków imieniem Abrahama Lincolna, w pobliżu drugiej małej i niezamieszkanej wysepki Tabor na Pacyfiku.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 17 marca 2019
Juliusz Verne "Tajemnicza wyspa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Arnold Motyl
13 lipca 2020

Książki Juliusza Vernea niezmiennie od lat są dla mnie niesamowitą przygodą i prawdziwą przyjemnością z czytania. Niezastąpiony klasyk wśród literatury przygodowej, pamiętam jak wciągała mnie za dzieciaka, a dziś kiedy czytam ją jako dorosła osoba – niewiele się zmieniło! Aż się łezka w oku zakręciła, pierwsze z sentymentu, a potem przy zakończeniu, które było kompletnie paradoksalne. Choć fabuła w «Tajemniczej wyspie» jest dość prosta, nie przeszkadza to w utrzymywaniu czytelnika w zainteresowaniu przez całą lekturę oraz wytworzeniu fantastycznej, magicznej atmosfery. Moim zdaniem wypada też jeszcze ciekawiej niż «20.000 mil», która i tak zrobiła na mnie duże wrażenie. Namawiam do przeczytania, rewelacyjna klasyka, świetnie przetłumaczona, nic tylko czytać i polecać!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę