Saga rodu Forsyte'ów. Tom 10. Na giełdzie Forsyte'ówAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Kontynuacja „Sagi rodu Forsyte’ów”, pasjonującego cyklu powieściowego, który przyniósł Johnowi Galsworthy’emu literacką Nagrodę Nobla. Wielka epicka opowieść o angielskich wyższych sferach przełomu XIX i XX wieku.

„Na giełdzie Forsyte’ów” to zbiór kilkunastu „apokryficznych opowieści”, jak je nazywa sam Autor, którymi Galsworthy żegna się ze sławnym rodem. Opisywane w nich wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni niemal całego stulecia, pomiędzy rokiem 1821 i 1918. Usprawiedliwiając się niejako przed czytelnikami, których cierpliwość wystawia na ciężką próbę – jest to wszak dziesiąty tom cyklu poświęconego tej mieszczańskiej rodzinie – angielski noblista pisze w przedmowie: „... trudno rozstać się nagle i ostatecznie z tymi, z którymi obcowało się tyle czasu...”, dodając, iż „...te pośpieszne noty mogą przyczynić się do uzupełnienia kronik rodu Forsyte'ów”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 21 maja 2021
  • ISBN: 978-83-8233-359-6
  • Lektor: Konrad Biel
  • Wydawca: Storybox
John Galsworthy "Saga rodu Forsyte'ów. Tom 10. Na giełdzie Forsyte'ów" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę