StrażakTekst

Autor:Joe Hill
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nowa, spektakularna powieść autora Rogów i NOS4A2.


To moja wersja Bastionu – nasączona benzyną i podpalona.


Joe Hill


Nikt nie wie dokładnie, kiedy i jak to się zaczęło. Przez kraj przetacza się przerażająca plaga, która uderza w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nazywają to Draco Incendia Trychophyton. Dla wszystkich innych to Dragonscale, wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik. Najpierw na ciele pojawiają się piękne czarno-złote plamy, a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Nikt nie jest bezpieczny.


Pielęgniarka Harper Grayson opiekowała się setkami zainfekowanych pacjentów, zanim jej szpital całkowicie spłonął. Teraz złote plamy odkryła na własnym ciele. W szpitalu widziała wiele matek, które rodziły zdrowe dzieci, więc wierzy, że jej dziecko też takie będzie... jeśli sama dożyje dnia porodu. Bardziej niż ognia musi jednak unikać zbrojnej Bojówki Kremacyjnej, samozwańczego oddziału bezlitośnie ścigającego wszystkich tych, którzy ich zdaniem noszą w sobie zarodniki.


Gdy ludzkość pogrąża się w płomieniach i szaleństwie, na horyzoncie pojawia się tajemnicza i fascynująca postać: człowiek w brudnej żółtej kurtce strażaka, noszący żelazny pręt. Szalony Strażak, przemierzający ruiny New Hampshire, zainfekowany Dragonscale, zdołał kontrolować w sobie ogień i używa go jak tarczy, broniąc ściganych, i jako broni, gdy mści się za skrzywdzonych. Harper musi poznać jego tajemnicę, nim ogarną ją płomienie.


Zachowajcie zimną krew, nadchodzi STRAŻAK!


Amazon.com uznał powieść Joe Hilla za jedną z 20 najlepszych książek pierwszej połowy 2016 roku.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 września 2020
  • ISBN: 978-83-8215-219-7
  • Redaktor: Anna Dobrzańska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Joe Hill "Strażak" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Tamara Pelka
29 listopada 2020

Niedaleko padł Joe Hill od Stephena Kinga. Obaj Panowie reprezentują literaturę na światowym poziomie, choć na pewno wielka presja spoczywała na Joe Hill, ze względu na sławę jego ojca. Chłopak radzi sobie jednak śpiewająco! «Strażak» to postapokaliptyczna opowieść o człowieku, który dziczeje, jeśli tylko okoliczności temu sprzyjają. A okoliczności na pewno są w książce niecodzienne, bo szalejąca epidemia nieznanego, bardzo niebezpiecznego grzyba wpędza bohaterów w niezłe tarapaty. Książka jest niezwykle ciekawa, ma niecodzienną fabułę i doskonale poprowadzoną akcję. Nie nudziłam się ani przez minutę. Serdecznie polecam i zachęcam do przeczytania «Strażaka».

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę