Ala Baba i dwóch rozbójnikówAudio

Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Ala musi dzielić pokój z młodszymi braćmi bliźniakami, którzy bywają dla niej prawdziwym utrapieniem. Aby ich uspokoić, dziewczynka zaczyna snuć opowieść o wyprawie kosmiczną rakietą do odległej galaktyki. Ku jej zaskoczeniu bracia wierzą w wymyśloną historię i domagają się relacji z kolejnych wypraw. Ali przychodzi to bez trudu, ma bowiem niezwykłą łatwość opowiadania rozmaitych historii, które brzmią jak prawdziwe. I często z tej umiejętności korzysta, gdy ktoś zadaje jej niewygodne pytania. Ma wymyślone koleżanki, a z tymi ze szkoły nie znajduje wspólnego języka.

A gdy nieoczekiwanie jedna z nich chce się z nią zaprzyjaźnić, okropni bracia psują wszystko, nazywając Alę kłamczuchą. A może Ali tylko tak się wydawało? Może ta katastrofa to początek czegoś nowego?

Joanna Wachowiak:

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś, kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę – zawsze.

 W 2014 książka Joanny Wachowiak „Kot kameleon” została nominowana do nagrody IBBY.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 27 marca 2020
  • ISBN: 978-83-7551-646-3
  • Lektor: Dominika Kluźniak
  • Wydawca: Bis
Joanna Wachowiak "Ala Baba i dwóch rozbójników" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Najlepsza recenzja
K
16 kwietnia, 18:35Ksenia Mis

"Ala Baba i dwóch rozbójników" to świetna propozycja na lekturę dla całej rodziny. Książka napisana jest lekkim językiem, zrozumiałym dla młodszych czytelników, jest także wiele pięknych ilustracji pomagających lepiej wczuć się w treść. Tytułowa Ala to siostra dwójki bliźniaków, którzy czasami grają jej na nerwach. Ala postanawia zająć ich zmyślonymi historiami o jej podróżach w kosmos. Bracia są zachwyceni, domagają się kolejnych historii, a Ala, która dotąd nie myślała o konsekwencjach swoich kłamstw, będzie musiała w końcu stawić im czoła. Poza warstwą przygodową, autorka wplotła także wiele cennych wartości, z którymi warto zaznajamiać dzieci od najmłodszych lat, takich jak uczucie smutku, odpowiedzialności, oceniania innych czy nawet troszczenia się o środowisko. Bardzo polecam, na pewno sięgnę po kolejne książki Joanny Wachowiak.

0Udostępnij:
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków