Dynastia Miziołków

Tekst
Z serii: To lubię
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Dynastia Miziołków w 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo „Świat Młodych”. Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później została nagrodzona w konkursie „Dziecięcy Bestseller Roku”. Powstała nawet wersja dla niewidomych, napisana alfabetem Braille`a. Książka opowiada o losach zabawnego Miziołka i jego rodziny – Mamiszona, Papiszona oraz młodszego rodzeństwa, Kaszydła i Małego Potwora. Graficznie książkę opracowała Anna Wojtunik.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 30 listopada 2021
Joanna Olech "Dynastia Miziołków" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«To lubię»
Konserwator z Warszawy
Oj, Hela!
Milioner z Gdańska
-5%
Cytaty 1

Mamiszon Są takie dni, kiedy wydaje mi się, że to mama ma dwanaście lat, a ja trzydzieści z hakiem. Jak gra z nami w Czarnego Piotrusia, to zagląda w karty i kantuje. Gotuje jak nieudolny dwunastolatek – to pewne! Płacze w kinie. Gubi rękawiczki. Poza tym czyta ciągle od nowa Chatkę Puchatka. Czasami wolałbym, żeby mama była bardziej przytomna. Ostatnio wylali ją z komitetu rodzicielskiego, bo w obecności całego grona nazwała naszego dyra „śledziowym łebkiem”. Dam głowę, że Mamiszon nadal zastanawia się, kim zostanie, kiedy dorośnie.

0oponowa20
Luiza Gromek
23 grudnia 2020

Fantastyczna, bardzo zabawna książka. Czytałam ją pierwszy raz dawno temu w szkole, po raz drugi już jako dorosła z synem, mogę więc powiedzieć, że jest to książka dla dzieci starszych i młodszych. Nieobliczalne przygody Mizioła, oraz jego kumpli i nieszablonowej rodzinki wciągają od pierwszej do ostatniej strony. Napisana lekkim, dowcipnym językiem, rewelacyjna na poprawę humoru i ćwiczenia czytania z dzieckiem. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę