Dziedzictwo von Becków

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Dziedzictwo von Becków
Dziedzictwo von Becków
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 59,85  47,88 
Dziedzictwo von Becków
Dziedzictwo von Becków
Audiobook
Czyta Elżbieta Kijowska
29,95 
Szczegóły
Opis książki

Pełna napięcia historia dwojga ludzi, których los zetknął ze sobą tuż przed wojną. Książka opowiada o zawiłych losach polskiej nauczycielki i niemieckiego oficera SS oraz ich potomków. Akcja powieści rozgrywa się na przestrzeni niemal osiemdziesięciu lat, przenosząc czytelnika z przedwojennego Wolnego Miasta Gdańsk i pruskiej arystokratycznej posiadłości w Szlezwiku-Holsztynie do wojennego Krakowa i Olkusza, powojennego Berlina Wschodniego i Warszawy, następnie do prowansalskiej wsi i Paryża lat sześćdziesiątych, aż wreszcie do Polski po roku 1989. Barwnie kreśląc postacie i umiejętnie dawkując tajemnice, autorka stworzyła wzruszającą opowieść o wybaczaniu, miłości, trudnych wyborach i dylematach moralnych, nienawiści, żądzy zemsty, chciwości i skomplikowanych relacjach rodzinnych

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 maja 2020
Joanna Jax "Dziedzictwo von Becków" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Dziedzictwo von Becków
Audiobook
Czyta Elżbieta Kijowska
29,95 
Dagmara Jelinska
02 listopada 2020

"Rewelacyjna saga rodzinna , opowiadająca o miłości silniejszej niż wszystkie przeciwności losu, która trwa mimo rozłąki, miejsca i upływającego czasu.

Werner i Maria spotykają się przypadkowo w 1934 roku, rozwija się między nimi romans, on wraca do domu, żeby prosić swojego arystokratycznego ojca o zgodę na ślub, ten ma jednak dla niego już inną narzeczona. Maria czeka na niego z niecierpliwością, okazuje się, że jest w ciąży. Zamiast narzeczonego, zjawia się jednak jego ojciec, który proponuje jej pieniądze za zostawienie Wernera w spokoju. Potem wybucha wojna… i ta część najbardziej mi się spodobała, ale i tak cała książka trzyma w napięciu trudno się od niej oderwać. Na pewno sięgnę po kolejną część, oczywiście polecam!"

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę