Białe róże z PetersburgaTekst

Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Joanna Jax za 3 kliknięcia!
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Schyłek carskiej Rosji. Lena i Aleksander pochodzą z różnych światów, a ich losy zdają się przesądzone. Dziewczyna, wychowywana przez ojca alkoholika i brutala, ucieka z domu i tuła się po niebezpiecznych i ubogich zakątkach Petersburga, by zapewnić byt sobie i młodszemu bratu. Aleksander pochodzi z bogatej arystokratycznej rodziny i robi karierę wojskową. Pewnego dnia drogi tych dwojga przecinają się w dramatycznych okolicznościach, a wybuch rewolucji październikowej zmienia losy nie tylko ich, ale i całego kraju.

<br/>Białe róże z Petersburga to opowieść o miłości, wplątanej w wielką historię i silniejszej od wyznawanych zasad. Kiedy dobro i zło zamieniają się miejscami, a człowieczeństwo wystawione jest na trudną próbę, pozostaje wiara, że jedynie miłość może ocalić prawdziwe wartości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 01 listopada 2019
  • Rozmiar: 400 str. 1 ilustracja
Joanna Jax "Białe róże z Petersburga" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne książki tego autora:
Najlepsza recenzja
R
23 grudnia 2019, 12:09Regina Jelinska

To co niesamowicie cenię u Joanny Jax to bardzo plastyczne opisy realiów z danej epoki i ogromna dbałość o jak największe zachowanie prawdy historycznej. Przedstawiona miłość jest trudna i skazana na niepowodzenie, a towarzyszące jej w tle rewolucja październikowa i końcówka carskiej Rosji wciągają i odrywają od rzeczywistości na długie godziny.

+1Udostępnij:
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków