Być razem Książka dla parPDF

Z serii: Jesper Juul
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tym razem JESPER JUUL zwraca się nie do rodziców, ale do partnerów, dzieląc się swoimi refleksjami na temat bliskości, porozumienia i życia w związku. W rozmowie z siedmioma parami porusza całe spektrum typowych zagadnień, takich jak codzienne konflikty, presja wzajemnych oczekiwań, nierówny podział odpowiedzialności czy niezgodność w podejściu do dzieci. Książka zawiera także niezwykle ciekawy rozdział na temat specjalnej więzi, jaka niekiedy wiąże dziecko z jednym z rodziców, i wynikających z tego konsekwencji dla całej rodziny.


    Jaki wpływ na życie rodzinne mają relacje między rodzicami?

    Do czego można wykorzystać konflikty i kryzysy w związku?

    Jak wspierać siebie nawzajem w trudnych chwilach?

    Dlaczego rodzice powinni więcej myśleć o sobie?

    Kiedy warto pójść własną droga?


     W ciągu ostatnich piętnastu lat dorośli nie tylko odkryli na nowo wychowanie dzieci, ale także partnerstwo. Dla wielu bywa to trudne – i o tym jest ta książka. Mam głębokie przekonanie, że wszystkim rodzicom przysługuje prawo do bycia tylko we dwoje, a najlepszą rzeczą, jaką matka i ojciec mogą zrobić dla swoich dzieci, jest zadbanie o swój związek’.

JESPER JUUL

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 26 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-62445-74-5
  • Całkowity rozmiar: 1 MB
  • Całkowity liczba stron: 273
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Mind
Jesper Juul "Być razem Książka dla par" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Jesper Juul»
Zamiast wychowania
Przestrzeń dla rodziny
Być razem Książka dla par
-5%
Angelika Zadrozny
22 grudnia 2020

Bardzo cenę tego autora i czytam każdą z jego książek, która się okazuję. «Być razem» to dotąd jedna z moich ulubionych. Książka ma formę rozmów z parami, które zgłosiły się na terapię na różnym etapie swojego związku. Juul, na ich podstawie, wyjaśnia wiele wątpliwości odnośnie znaczenia układu emocjonalnego rodziców na rozwój dziecka, zdradza też wiele cennych rad na temat relacji damsko-męskich. Osobiście czuję po tej lekturze, że wiele z niej wyniosłam. Cieszę się również, że świadomość rodzicielska w dzisiejszych czasach rośnie i na rynku pojawia się coraz więcej książek tego typu. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę