Co się stało z Iwoną WieczorekTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tajemnicze zaginięcie, którym żyła cała Polska

19-letnia Iwona Wieczorek ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku. W poszukiwania – oprócz policji – zaangażowali się jasnowidze, detektywi, rodzina i znajomi dziewczyny. Wielokrotnie obejrzano nagrania z monitoringu, przesłuchano setki świadków, przeszukano okolicę. Bez skutku. Janusz Szostak jako jedyny dziennikarz zapoznał się z całością akt sprawy. Niezwykle drobiazgowo przeprowadził własne śledztwo, przeanalizował wszystkie zeznania, dotarł do nowych faktów i świadków. Krok po kroku bezstronnie, konsekwentnie i wnikliwie sprawdził każdy trop.

Co stało się z Iwoną? Czy uprowadził ją gang sutenerów, czy stała się ofiarą samotnego mordercy? A może kłamie ktoś z jej najbliższego otoczenia? Mnożą się pytania, wątki i podejrzenia. Szostak bada je i weryfikuje. Ślady stają się coraz bardziej wyraźne. Wszystko wskazuje na to, że sprawca pojawia się już w pierwszym rozdziale.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 30 grudnia 2020
  • Rozmiar: 250 str. 15 ilustracji
Janusz Szostak "Co się stało z Iwoną Wieczorek" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Śledztwa Szostaka»
Byłam dziewczyną mafii
Co się stało z Iwoną Wieczorek
Komando śmierci
-5%
Henryka Tyra
24 marca

Czekałam na tę książkę z niecierpliwością! Jestem pod wrażeniem śledztwa, jakiego dokonał Szostak i jednocześnie jest mi przykro, że ta historia miała miejsce. Chociaż książkę czyta się dość lekko, to jej temat jednak jest ciężki. Przemyślenia po lekturze pozostawiają swego rodzaju «kaca». W historii zaginięcia Iwony próżno szukać sprawiedliwości. Miejmy nadzieję, że sprawcy odpowiedzą za swoje czyny.

Ferdynand Zukoski
07 lutego

"O tej sprawie słyszał chyba każdy, ale przypomnę. Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku. Wieczorem dzień wcześniej wyszła ze znajomymi na dyskotekę. Nigdy z niej nie wróciła. Ślad po nastolatce zaginął w nocy z 16 na 17 lipca. Mimo zaangażowania policji, detektywów i jasnowidzów do dziś nie wiadomo co stało się z dziewczyną.


„Co się przydarzyło Iwonie Wieczorek” to jeden z lepszych reportaży, jakie czytałem. Dziennikarz śledczy, autor tego reportażu, wykonał kawał świetnej roboty, który faktycznie ma szansę pomóc w ustaleniu, co stało się z dziewczyną. Polecam tę pozycję każdemu."

Wanda Stanek
22 grudnia 2020

Rewelacyjny reportaż udowadniający, że najstraszniejsze thrillery dzieją się w realu. Opis sprawy dziewiętnastoletniej Iwony Wieczorek, która 17 lipca 2010 roku zaginęła. Dzień wcześniej wyszła ze znajomymi na dyskotekę. Nigdy z niej nie wróciła. Ślad po nastolatce zaginął w nocy z 16 na 17 lipca. Mimo zaangażowania policji i detektywów do dziś nie wiadomo co się stało z młodą dziewczyną. Zarejestrowano ją przez monitoring o 4:12 rano niedaleko jej domu. To był ostatni raz, gdy ją widziano, a do domu nigdy nie dotarła. Książkę Szostaka czyta się niesamowicie szybko, praktycznie jednym tchem. W głowie kłębią się pytania, wątpliwości, złość, że sprawa przez 8 lat stoi praktycznie w miejscu. Jednak patrząc na pracę, jaką wykonał dziennikarz śledczy Szostak powraca nadzieja, że sprawa ruszy do przodu. Polecam zapoznać się bliżej z tą rzetelnie opisaną sprawą, która mrozi krew w żyłach.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę