Nieuchwytny

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kiedy pracownica FBI Emmy Dockery odkrywa brakujące ogniwo łączące setkę nierozwiązanych spraw, nikt jej nie wierzy. Do czasu, aż dowody stają się zbyt przekonujące, aby je ignorować…


Wszyscy myślą, że Emmy Dockery zwariowała. Owładnięta obsesją na punkcie odkrycia związku między setkami podejrzanych podpaleń, Emma rzuciła pracę badaczki w FBI. Teraz za dnia nieustannie ogląda porozwieszane po całej sypialni wycinki z gazet, a nocą przed oczami stają jej koszmary pochłaniającego wszystko ognia…


Nawet były chłopak Emmy, agent Harrison „Books” Bookman, nie wierzy, że setki porwań, gwałtów i morderstw są ze sobą powiązane. I nie uwierzy, dopóki Emmy nie znajdzie dowodów, których nie będzie mógł dłużej ignorować. Coraz więcej osób ginie w tajemniczych okolicznościach, wszystkie zbrodnie nie zostają rozwiązane. Bez motywów, bez narzędzi zbrodni, bez podejrzanych.


Czy to możliwe, aby za tymi okrutnymi morderstwami stała jedna osoba?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 23 września 2019
  • ISBN: 978-83-8125-698-8
  • Redaktor: Anna Esden-Tempska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
David Ellis "Nieuchwytny" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marta Klimowicz
17 sierpnia 2020

Zaryzykowałam i sięgnęłam po książkę napisaną przez autorów, których nie znam. Na moje szczęście okazała się rewelacyjna. «Nieuchwytny» to oldschoolowy kryminał. Całość skupiona na niezwykle trudnym śledztwie, ciekawie poprowadzona akcja i sporo zwrotów fabularnych, liczne zagadki związane z morderstwami i charakterystyczna, silnie stąpająca po ziemi główna bohaterka Emma Dockery. Pełne emocji śledztwo w pogoni za szaleńcem i napięcie do samego końca. Podobał mi się też subtelny wątek miłosny, który dodawał kolorytu całości. Genialna, przemyślana i świetnie skonstruowana intryga, na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Książka bardzo wciąga, chce się jak najszybciej poznać rozwiązanie zagadki. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora