3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Radio Armageddon

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Radio Armageddon
Radio Armageddon
E-book
29,90 
Szczegóły
Opis książki

Poprawione wydanie kultowej dla wielu czytelników powieści. Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, kiedy każdy gest sprzeciwu prędzej czy później zamienia się w towar, oraz w świecie, w którym każde wypowiedziane słowo ostatecznie staje się po prostu hałasem. Tej powieści nie można przeoczyć: to nasz czas i nasz świat.

Tytułowy zespół Radio Armageddon, założony przez czworo znajomych, ma być wyrazem odmienności, a równocześnie pełnego furii buntu przeciwko spłyconej i wszędobylskiej rzeczywistości. Sprawy komplikują się, kiedy w niewiadomych okolicznościach ginie jego lider, Cyprian, a sama rzeczywistość okazuje się całkowicie ometkowana, niepodatna na gniew ani idealizm, za to w każdej sferze bezlitośnie rządzona przez znacznie potężniejsze mechanizmy sprzedaży i kupna.

Współczesny świat, pokazany przez Jakuba Żulczyka, staje się wściekłym i równocześnie bezradnym krzykiem pokolenia urodzonego po 1989 roku, dla którego dobra konsumpcyjne i odniesienia historyczne nie odgrywają już znaczącej roli (Wszystko już było, więc skoro mamy wszystko, nie mamy nic – jak cynicznie stwierdza jeden z bohaterów), natomiast świadomość nieustającego podlegania formatowaniu przez media, slogany reklamowe, wolnorynkową pseudoideologię okazuje się niezmiernie dotkliwa.

Jakub Żulczyk (1983 r.) – pisarz, felietonista, scenarzysta. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Zadebiutował w 2006 r., w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża, powieścią młodzieżowo-romantyczną «Zrób mi jakąś krzywdę». Autor powieści «Instytut» (2010), dwóch części fantastyczno-przygodowego cyklu o Tytusie Grójeckim, «Zmorojewo» i «Świątynia» oraz bestsellerowego „Ślepnąc od świateł”, felietonów i artykułów (m.in. do «Wprost», «Dziennika», «Playboya», «Przekroju», «Tygodnika Powszechnego»), scenariuszy filmowych i telewizyjnych, a także książeczki dla dzieci «Zdarzenie nad strumykiem». Stypendysta programu Willa Decjusza, zwycięzca międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
  • ISBN: 9788380314832
  • Lektor: Maciej Kowalik
  • Wydawca: Świat Książki
  • Spis treści
Jakub Żulczyk "Radio Armageddon" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Radio Armageddon
E-book
29,90 
Książka należy do serii
«Nowa Proza Polska»
Radio Armageddon
Ślepnąc od świateł
Zbrodniarz i dziewczyna
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę