Pokolenie '89Tekst

Młodzi o polskiej transformacji
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Między rokiem 1986 a 1995, w czasie, gdy w Polsce dokonywała się transformacja ustrojowa, rodzili się ludzie. To my – pierwsze pokolenie, które nie zna czasów PRL-u. Słabo pamiętamy też przemiany gospodarcze z lat 90. A członkostwo Polski w Unii Europejskiej, otwarte granice i dostęp do Internetu to dla nas coś oczywistego.

Mamy kilka lat doświadczeń na rynku pracy, próbę wynajęcia lub kupna mieszkania i pierwsze zapłacone składki na emeryturę. Niektórzy z nas właśnie zakładają rodziny. I wiemy już, jakie są owoce polskiej transformacji, choć ani nie przeżyliśmy świadomie jej przebiegu, ani nie za bardzo interesuje nas to, co było wcześniej. Ale to, co zastaliśmy, wchodząc w dorosłe życie, odbiega często od tego, czego oczekiwaliśmy.

Ta książka oddaje głos naszemu pokoleniu. Pokoleniu ‘89, które do tej pory było anonimowe, ale teraz zaczyna coraz głośniej mówić o tym, co trzeba w Polsce zmienić.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 23 czerwca 2019
  • ISBN: 978-83-66232-47-1
  • Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
  • Spis treści
Jakub Sawulski "Pokolenie '89" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Znakomita pozycja przedstawiająca panoramę okoliczności politycznych i ekonomicznych, które ukształtowały pokolenie końca lat 80. Autor przedstawia badania tematyczne i obala kilka mitów związanych z systemem danego okresu. Obecna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna Polski wyjaśniona zwięźle i zrozumiale na podstawie faktów historycznych. Wydźwięk w całym – pesymistyczny, ale jakże prawdziwy. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?