Zarządzanie projektami w ujęciu systemowym

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Projektowanie należy do obszaru działalności podstawowej każdej organizacji. Ujęcie systemowe w działaniu ludzi, zespołów i całych organizacji umożliwia kompleksową analizę możliwości i potrzeb bez pominięcia  skutków  tych  działań  oraz  przy  wykorzystaniu  synergii  systemowej.


W książce podejmuje się problem racjonalnego zarządzania w warunkach wyznaczanych potencjałem własnym organizacji i jej otoczenia. Ważne jest również przeniesienie akcentu z oczekiwań tzw. klienta masowego na potrzeby i oczekiwania odbiorcy indywidualnego. Stąd też całościowy ogląd przedmiotu i procesu projektowania wymaga uwzględniania wielu kryteriów systemowych, w tym użyteczności i funkcjonalności oraz jakości, niezawodności, ryzyka i efektywności działań projektowych, które determinowane są złożonością projektu, a przez to czasem i kosztem jego realizacji. Proces zarządzania projektem powinien więc bazować na  obiektywnej, wieloaspektowej ocenie ilościowo-jakościowej projektu z zachowaniem jego spójności i kompletności. W książce skoncentrowano się na tych strategiach i koncepcjach zarządzania projektami, które akcentują mierzalność i wartościowanie procesów projektowania, nie tylko w wymiarze czasu, lecz także w innych wymiarach z uwzględnieniem analizy wartości oraz modeli zapewniania jakości.


W pracy zawarto również liczne studia przypadków i zadania problemowo-rachunkowe, co może służyć poszerzeniu grona odbiorców i nadaje jej  charakter  utylitarno-poznawczy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 18 września 2021
  • ISBN: 978-83-793-8072-5
  • Całkowity rozmiar: 74 MB
  • Całkowity liczba stron: 476
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wojskowa Akademia Techniczna
Jacek Woźniak "Zarządzanie projektami w ujęciu systemowym" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę