Odmęt

Tekst
Z serii: Krąg Painera #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Małe miasteczko, mężczyzna z przeszłością i wielowątkowe śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa. Odmęt to intrygująca i mroczna kryminalna opowieść”.

Wojciech Chmielarz

„Łukawski dba o niezwykły nastrój i klimat historii. Jest w jego pisaniu realność szczegółu i surowe podejście do mistycyzmu”.

Jakub Ćwiek

Dziennikarz Damian Wolczuk ma ogromnego pecha. Jego życie prywatne wali się w gruzy, później traci pracę i przegrywa proces o zniesławienie. W poszukiwaniu drugiej szansy rusza więc do Krakowa, gdzie planuje zacząć nowe życie. Nie jest mu jednak dane tam dotrzeć.

W środku nocy na rozkopanym odcinku drogi dochodzi do kraksy. Auto Wolczuka zostaje skasowane, sprawca zamieszania ucieka, a on sam udaje się do pobliskich Chęcin, gdzie czeka go nocleg w miejscowym ośrodku leczenia uzależnień.

Z czasem Damian Wolczuk dowiaduje się, że w miasteczku grasuje morderca, a do tego miejscowi przekazują sobie szeptem legendy o czającym się w okolicy złu. Giną kolejni ludzie i Wolczuk decyduje się przeprowadzić własne śledztwo, pod nosem policji i ekscentrycznego prokuratora, Arkadiusza Painera.


Wieść niesie, że w tym niepozornym miasteczku każdy ma swoje tajemnice.

Wolczuk spróbuje poznać je wszystkie…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 04 czerwca 2020
Jacek Łukawski "Odmęt" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Grażyna Stencil
10 września 2020

Jest to moja pierwsza książka Jacka Łukawskiego i przyznam, że bardzo mi się spodobała. «Odmęt» to świetny kryminał i ma wszystko to, co powinna mieć dobra książka. Ciekawa fabuła, wciągająca akcja, tajemnicze morderstwa i główny bohater próbujący znaleźć mordercę. Całości dopełniają naprawdę fantastycznie wykreowani bohaterowie. Główny bohater to dziennikarz, Damian Wolczuk, który ma w życiu ogromnego pecha, nagle traci pracę, przegrywa proces o zniesławienie, a na dodatek, przyłapuje swoją narzeczoną w łóżku z innym facetem. Postanawia wyjechać do Krakowa, żeby zacząć nowe życie. W środku nocy auto Wolczuka zostaje skasowane a sprawca zdarzenia ucieka z miejsca wypadku. Polecam serdecznie, bo książkę czyta się dosłownie jednym tchem. Powieść od samego początku intryguje i trzyma w napięciu aż po sam zaskakujący i zdecydowanie satysfakcjonujący finał. Autor zrobił na mnie ogromne wrażenie. Na pewno sięgnę po inne jego książki.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę