Próbowałam już wszystkiego

Tekst
Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Problemy wychowawcze? To prostsze, niż myślisz!

Twój syn grymasi? Twoja córka znowu wpadła w furię? Twoje dziecko okłamało cię z miną zawodowego pokerzysty lub zaklęło niczym odrażający gangster z kultowego westernu? A może nieustannie wdaje się w bójki?

Wychowywanie kilkuletniego dziecka to nie lada wyzwanie. Dzięki tej książce dowiesz się m.in.:

- Czemu warto zostawić dziecku swoje zdjęcie albo chusteczkę, gdy idzie do przedszkola?

- Dlaczego, kiedy dziecko dostaje ataku furii, należy je mocno przytulić?

- Dlaczego lepiej jest mówić dziecku: „stop” zamiast „nie”?

- Czemu dobrze jest zachęcać dziecko do mówienia: „a niech to”?

Jeśli sądzisz, że próbowałaś/łeś już wszystkiego, a mimo to nadal nie wiesz, w jaki sposób poradzić sobie z niegrzecznym, wrzeszczącym wniebogłosy dzieckiem, sięgnij po ten wyjątkowy, przejrzysty poradnik – rozwiązania problemów wychowawczych są o wiele prostsze, niż myślisz. Autorka dowodzi, że to, co zwykle bierzemy za marudzenie i bezpodstawną agresję, wynika najczęściej z określonego etapu rozwoju mózgu i psychiki dziecka.

Isabelle Filliozat – francuska psychoterapeutka i matka dwójki dzieci. Jej wiedza na temat świata wewnętrznych przeżyć dziecka opiera się nie tylko na wiedzy akademickiej, ale też własnym doświadczeniu. Od lat towarzyszy dorosłym i ich pociechom w drodze ku większej wolności i szczęściu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788365349019
  • Tłumacz: Monika Wenta-Hudziak
  • Wydawca: Esprit
  • Spis treści
Isabelle Filliozat "Próbowałam już wszystkiego" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marlena Gorczynska
30 kwietnia 2020

Książka bardzo pomocna. Jest dobrze napisaną lekturą dotyczącą potrzeb, umiejętności i rozwoju dziecka do 4 roku życia. Dodatkowo (i co bardzo ważne) napisana jest w bardzo przystępny, wzbogacony zabawnymi ilustracjami sposób. Zawiera bardzo dużo praktycznych wskazówek wychowawczych w nurcie rodzicielstwa bliskości. Rewelacyjny poradnik, każdy rodzic powinien go przeczytać. Zdecydowanie polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę