Roboty z planety Świtu

Tekst
Z serii: s-f
Z serii: Roboty #3
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Isaac Asimov (1920-1992) to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Sławę zapewniły mu przede wszystkim dwa epokowe cykle: „Fundacja” (wydana przez REBIS wraz z uzupełniającymi ją tomami autorstwa Benforda, Beara i Brina) oraz „Roboty”. Tłem i zarazem siłą napędową tego drugiego, osadzonego w przyszłości, lecz poprzedzającego wydarzenia z „Fundacji”, jest konflikt Ziemian z ich kulturalnymi spadkobiercami i zaawansowanymi technologicznie rywalami – Przestrzeńcami.

Dom Wydawniczy REBIS wydał cały cykl ROBOTY Isaaca Asimova, na który składają się powieści: «Pozytonowy detektyw», «Nagie słońce», «Roboty z planety świtu» oraz «Roboty i Imperium», a także zbiór opowiadań «Ja, robot».

Od ostatniej poważnej sprawy Elijaha Baleya upłynęło już kilka lat. Detektyw prowadzi wygodne życie, ciesząc się przywilejami, i przygotowuje grupę wybrańców, którzy chcą wyruszyć do gwiazd. Tymczasem na Aurorze, określanej mianem „planety świtu”, ktoś zgładził człekokształtnego robota, najbardziej rozwiniętą formę sztucznej inteligencji, jaką stworzył człowiek. Elijah Baley i jego partner, humanoid R. Daneel Olivaw, muszą udowodnić, że nie stoi za tym sprzyjający Ziemianom wpływowy doktor Fastolfe, prekursor psychohistorii. W przeciwnym razie ziemska cywilizacja straci szansę na skolonizowanie Galaktyki i zbudowanie Imperium Galaktycznego…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 19 maja 2020
  • ISBN: 9788378182504
  • Tłumacz: Zbigniew A. Królicki
  • Redaktor: Błażej Kemnitz
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Isaac Asimov "Roboty z planety Świtu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«s-f»
Czas próby
Opowiadania najlepsze
Diuna
-5%
Książka należy do serii
«Roboty»
Roboty z planety Świtu
Ja, robot
Nagie słońce
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę