Istoty ulotne. Opowieści psychoterapeutyczne

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Na niniejszy zbiór złożyło się dziesięć poruszających opowieści o ludzkich losach i sile psychoterapii. Wybitny psychiatra Irvin D. Yalom odkrywa przed czytelnikiem pilnie skrywane tajemnice, lęki i humor, które są nieodłączną częścią nie tylko pracy terapeutycznej, ale także samego życia. U kresu długiej i błyskotliwej kariery, przywołuje zawodowe doświadczenia, zarówno ostatnie, jak i dawno minione, by zmierzyć się z dwoma największymi wyzwaniami, którym musi stawić czoło każdy człowiek: jak w wartościowy sposób przeżyć życie i jak radzić sobie z perspektywą jego nieuchronnego końca.

Rozważając dylematy swoich pacjentów, Yalom nie tylko daje nam wgląd w ich osobiste pragnienia i motywacje, lecz także opowiada o wysiłkach, jakie musi podejmować, by pogodzić własne życie emocjonalne z wymaganiami, jakie stawia przed nim zawód terapeuty. Dzięki pokorze i empatii lekarza oraz mistrzowskiej narracji doświadczonego literata pokazuje, że proces psychoterapii może należeć do najbardziej poruszających wydarzeń w życiu człowieka.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 lutego 2020
  • Rozmiar: 210 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 9788381435970
  • Tłumacz: Paweł Luboński
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Irvin D. Yalom "Istoty ulotne. Opowieści psychoterapeutyczne" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Sławomir Nitka
01 czerwca

Bardzo lubię opowieści Yaloma, bardzo bym chciał poznać takiego terapeutę, erudytę, człowieka z otwartą głową, niezmiennie ciekawego świata, ludzi i z tak pogłębioną autorefleksją. Książka o tym, jak można zmierzyć się ze śmiercią. Yalom pisze o swoich pacjentach, którzy trafiają do niego w sytuacji zagrożenia życia ze względu na podeszły wiek lub chorobę. Temat ważny, dla większości trudny, a przecież śmierć kiedyś dotknie każdego. Inspirujące historie ludzkie, z których każdy, przy odrobinie refleksji, może wynieść coś dla siebie. Oprócz poruszonych problemów egzystencjalnych – świetny przykład pracy z terapeutą i złożoności relacji psychoterapeutycznej. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę