Cicho, cichutkoTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Saga po Karpowiczowemu przewrotna

Pewnej wigilijnej nocy Michał (Miś) wymyka się śmierci. Ma dwa lata, gdy giną jego rodzice i siostrzyczka. Dorasta pod opieką ciotki, w ciszy. Ucieczki szuka w wirze swobodnego, wielkomiejskiego życia, w którym często towarzyszy mu najlepszy przyjaciel, Pisarczyk.

Annie wymyka się miłość. Jej rodzice są przesiedleńcami znad Dniepru. Przeżyli strategiczne zatopienie własnej wsi w czasie wojny. „Topieni”, jak mówią we wsi polscy sąsiedzi. A „topieni” nie powinni wydawać się za miejscowych. I dlatego Anna chce uciec wraz ze swoim ukochanym Piotrem.

Teraz do dzieła przystępuje Pisarczyk.

Ze skrawków wspomnień, opowieści i tropów rekonstruuje historie Misia i Anny. Śledzi, co połączyło i zagmatwało życie tych dwojga. Wreszcie może zostać opowiedziane to, o czym dotąd było cicho, cichutko…

Ignacy Karpowicz w fikcji nawiązuje luźno do rzeczywistych zdarzeń, łączy minione z teraźniejszym, tragiczne z komicznym, zmienia punkty widzenia i narracje, tworząc sagę przewrotną, odważną i porywającą.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 14 kwietnia 2021
  • Rozmiar: 190 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788308072547
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Ignacy Karpowicz "Cicho, cichutko" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marianna Żuchowska
01 września

"Cicho cichutko" to książka niełatwa, ciężka, przytłaczająca. Czytelnik zderza się z chorobą, cierpieniem, żalem i bólem, z brakiem miłości i z tęsknotą za samym sobą. Wspaniałą pozycja, jednak nie dla każdego, trzeba być na nią gotowym. Wspaniale napisana – język bogaty i gładki. Lektura wymagająca, ale piękna. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę