Przestań mówić, zacznij rozmawiać. Trzy kroki do skutecznej komunikacji z dzieckiemTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jesteś rodzicem? Nie możesz nie znać tej książki.

Każdy, kto ma dzieci, miewa też czasem dość. Histeria malucha z powodu złej pary spodni, walki pomiędzy rodzeństwem na tylnym siedzeniu samochodu, nieustanne batalie o poranne wyjście z domu…

Napięte sytuacje, kiedy wkradają się chaos i trudne emocje, to wyzwanie dla wielu rodziców. W takich chwilach otwartość, cierpliwość i rzeczowy dialog wydają się teoretycznie niemożliwe. Heather Turgeon i Julie Wright mają na to rozwiązanie. Stworzona przez nich książka pokazuje, jak ROZMAWIAĆ z dzieckiem. W oparciu o opracowany przez siebie model, na który składają się okazywanie zrozumienia, wyznaczanie granic i rozwiązywanie problemów, autorki przedstawiają wskazówki dotyczące mowy ciała oraz przydatne narzędzia, dzięki którym dzieci zaczną słuchać ciebie, a ty nauczysz się słuchać ich.

Oprócz tego z książki dowiesz się między innymi:

*jak szybko i skutecznie poradzić sobie z atakami złości,

*jak poprawić relacje pomiędzy rodzeństwem,

*jak nauczyć dziecko mądrego korzystania z nowych technologii,

*jak skłonić pociechy do wykonywania poleceń i jak motywować je do współpracy,

*jak uśpić malucha i już o dwudziestej mieć happy hours.

Autorki, powołując się na najnowsze badania, pokazują, że słowa, które codziennie wypowiadamy, i ton naszego głosu mogą być bardzo skuteczne, o ile zostaną odpowiednio dobrane. Turgeon i Wright nie ograniczają się jednak tylko do teorii – przygotowały też zestaw gotowych rozmów i najlepszych rozwiązań. W ich książce znajdziesz odpowiedź na pytanie: „Co dokładnie mam powiedzieć?” w postaci wziętych z życia scenariuszy. Dzięki temu już dziś będziesz w stanie zmienić sposób, w jaki rozmawiasz z dzieckiem.

Cudownie praktyczny poradnik o podejściu do wychowania, które jest nie tylko bardziej życzliwe, ale i znacznie skuteczniejsze. Najlepszym sposobem na to, aby nauczyć dzieci słuchać, jest słuchanie ich samych – to punkt wyjścia do prostego, składającego się z trzech etapów procesu, który przedstawiają tu autorki.

JULIAN TREASURE, pięciokrotny prelegent TED oraz autor książki How to Be Heard

***

Heather Turgeon, terapeutka rodzinna, psychoterapeutka specjalizująca się w zagadnieniach związanych ze snem oraz wychowaniem dzieci. Jej artykuły ukazują się m.in. na łamach „New York Timesa” oraz „The Washington Post”.

Wraz z Julie często gości jako prelegentka w klubach dla rodziców i szkołach, prowadzi konsultacje w zakresie zaburzeń snu oraz terapię indywidualną.

Julie Wright, terapeutka rodzinna, twórczyni cyklu spotkań „Mama i ja”, jednego z najbardziej znanych tego typu programów. Dysponuje specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w zakresie wychowania dzieci w wieku od urodzenia do 3. roku życia, pracowała w Cedar-Synai Early Childhood Center, a także w klinice dziecięcej Child Guidance Clinic w Los Angeles.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 29 kwietnia 2019
Heather Turgeon "Przestań mówić, zacznij rozmawiać. Trzy kroki do skutecznej komunikacji z dzieckiem" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Franciszka Berlinska
22 lipca 2020

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców! Rewelacyjna publikacja terapeutki rodzinnej oraz psychoterapeutki tłumacząca psychikę dziecka i podpowiadająca odpowiednie podejście w stosunku do niej tak, aby dziecko rozumiało o co nam chodzi. Autorki oparły swoje teorie głównie o zasady empatii i zaufania. Zgadzam się z ich zdaniem, że nie ufamy swoim dzieciom. Najchętniej otoczylibyśmy je kloszem inie wypuszczali poza niego. Tymczasem ten brak zaufania właśnie buduje bariery i napięcia. Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie i w tej publikacji pomocną dłoń podają wzorce skutecznej rozmowy i komunikacji z dzieckiem, które pomogą nam dojść do kompromisu z pociechą. Autorki powołują się na najnowszy stan badan w naukach o rodzinie i pokazują wagę słów, które codziennie wypowiadamy. Dla mnie jako młodej matki książka ta była niezwykle odkrywcza i bardzo się cieszę, że na nią trafiłam zanim intuicyjnie popełniłabym mnóstwo błędów wychowawczych. Godna uwagi i warta pieniędzy publikacja. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę