Półmorderca

Tekst
Z serii: Czarna Seria
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Półmorderca
Półmorderca
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 54,98  43,98 
Półmorderca
Półmorderca
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
29,99  21,59 
Szczegóły
Opis książki

„Pamiętaj, mój chłopcze, że nigdy nic nie znaczyłeś dla świata. Zupełnie nic”. Nie są to najbardziej pocieszające słowa, jakie można usłyszeć od ojca, ale Adalbert radzi sobie w życiu całkiem nieźle. Przynajmniej dopóki nie spotykają go miłość i szaleństwo…

Czterdzieści trzy lata i jeden wyrok więzienny później Adalbert jest mizantropem z nadwagą, niestroniącym od alkoholu. Nagle powraca do niego przeszłość. A jedynymi, którzy mogą mu pomóc dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się prawie pół wieku temu, są niestety jego irytujący sąsiad (który nie chce wykorkować tylko po to, żeby nie drażnić Adalberta) i gadatliwa przyszywana kuzynka, która próbuje zmusić go do rozpoczęcia ćwiczeń. Ale cel nie zna ograniczeń. Mężczyzna musi zrobić, co do niego należy.

Håkan Nesser – jeden z najbardziej znanych szwedzkich twórców kryminałów, autor wielu powieści i opowiadań. Urodził się i wychował w mieście Kumla w środkowej Szwecji, jednak większość dorosłego życia spędził w Uppsali, gdzie do 1998 roku pracował jako nauczyciel, dopóki nie zaczął utrzymywać się z pisania. Największą popularność przyniósł mu jednak części cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie. Innym znanym cyklem kryminalnym Nessera jest seria z inspektorem Gunnarem Barbarottim.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 14 lipca 2021
  • ISBN: 9788381437196
  • Tłumacz: Iwona Jędrzejewska
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Håkan Nesser "Półmorderca" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Półmorderca
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
29,99  21,59 
Książka należy do serii
«Czarna Seria»
Kiedy umiera król
Rzeźniczka z Małej Birmy
Zamek z piasku, który runął
-5%
Moomy Bookstagram
04 sierpnia

„PÓŁMORDERCA”

Håkan Nesser Wydawnictwo Czarna Owca

Håkan Nesser po raz kolejny nas zaskoczył. Stworzył historię inną niż dotychczas. Fani jego mocnych kryminałów mogą się lekko zawieść. Nie ma tutaj szybkiej akcji. Ja zaliczam „Półmordercę” do literatury obyczajowej z sensacyjno – kryminalnymi wątkami.

Poznajemy tutaj 73 letniego Alberta. Aktualnie ma demencję. Pisze książkę, żeby nie zapomnieć tego co przeżył. W swoim życiu przeżył bardzo wiele. Jego życie odmieniło się dzięki pewnej kobiecie. Tylko czy zmieniło się na plus, czy na minus? To już ocenicie sami.

Często myli się w zeznaniach. Gubi się w faktach, ale nie ma co się dziwić. Albert to schorowany staruszek. Pisząc autobiografię cofa się o 40 lat. Jest zarówno narratorem jak i głównym bohaterem. To co przeżył może was przerazić.

„(…) W mojej głowie mieszka dwóch lokatorów. … Nazywają się Wina i Wstyd (…)”

Za co się wini i czego się wstydzi dowiecie się po przeczytaniu. Czy miłość do kobiety może poprzewracać w głowie? Jak stał się półmordercą? Dodam tylko, że półmordercą został dzięki tajemniczej kobiecie.

Wydaje mi się, że przez pisanie tej książki Albert robi swój rachunek sumienia. Jest już w takim wieku i takim stanie, że w każdej chwili może umrzeć. Ma tylko 2 „przyjaciół” sąsiada i swoją wygadaną kuzynkę.

Historia stworzona przez Håkana nie jest długa, to może być na plus i na minus. Dla mnie to akurat na plus. Historia Alberta może poruszyć lub całkowicie zanudzić. To nie jest typowa powieść Nessera. To co zrobił ten dziadziuś Albert może was zaskoczyć.

Powieść „Półmorderca” czyta się bardzo szybko. Główny bohater to bardzo dobry i zarazem skomplikowany człowiek. Fabuła całkiem niezła. Czasem warto przeczytać takie historie.

Chcecie poznać odmienionego Håkana Nessera to serdecznie zapraszam do przeczytania tej powieści.

Czy polecam? Polecam. Tylko nie liczcie na zapierające dech w piersiach akcje.


#półmorderca #håkannesser #wydawnictwoczarnaowca #mommy_and_books

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę