W górach szaleństwa i inne opowieści

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tchnące niesamowitością najlepsze utwory Lovecrafta współtworzą kanon współczesnej literatury grozy.

Dzieła „dżentelmena z Providence”, jak nazywano pisarza, stanowiły inspirację dla tak głośnych autorów horrorów jak Stephen King, Anne Rice czy Clive Barker. Doprowadzając do perfekcji swój styl, cyzelował w opowiadaniach gotycki klimat niezwykłości od tych najwcześniejszych aż po najsłynniejsze z cyklu mitów Cthulhu. Niniejszy tom zawiera najbardziej reprezentatywne powieści i opowiadania wybrane z niezwykle bogatego dorobku mistrza makabry, zarówno te wykorzystujące poetykę  sennych koszmarów, jak i opisujące równie przerażającą jawę.

"Lovecraft ukazuje zniewalające wizje koszmarnej grozy, przeklętych światów i demonów podświadomości, jakich nikt przed nim nie odważył się nawet nazwać".

John Carpenter,

reżyser Halloween, Mgły, Ucieczki z Nowego Jorku oraz W paszczy szaleństwa

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788365676719
  • Tłumacz: Michał Wroczyński, Robert Lipski, Ryszarda Grzybowska
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Howard Phillips Lovecraft "W górach szaleństwa i inne opowieści" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Angelina Kosa
30 grudnia 2020

Bardzo klimatyczna :) Mamy tu dość obszerny zbiór opowiadań czy nawet krótkich powieści – każda historia jest oddzielną opowieścią, ale jednak z powodu delikatnych nawiązań w nazwach miejsc czy potworów, zalecam czytać w dokładnie takiej kolejności, w jakiej umieszczono opowiadania w zbiorze. Wszystko w sumie tworzy jakąś bardzo luźną, ale jednak całość. Super się to czyta, polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę