Czarna Kompania

Tekst
Autor:
Z serii: Fantasy
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Znakomity powrót kultowych „Kronik Czarnej Kompanii”. Pierwsza po 18 latach powieść z cyklu zaliczonego przez Andrzeja Sapkowskiego do kanonu fantasy.

Najemnicy z Czarnej Kompanii nie zadają pytań, biorą zapłatę i robią, co do nich należy. A jednak to, że są faworytami Pani, przyciąga ku nim uwagę niewłaściwych osób i sprawia, że stają się celem w niebezpiecznych rozgrywkach – zwłaszcza Konował, kompanijny medyk i kronikarz.

Jedyny człowiek, który został osadzony w Wieży i wyszedł z niej niezmieniony, staje się przedmiotem zainteresowania kręgu czarowników zwanych Dziesięcioma, Których Schwytano.

Na dodatek do Czarnej Kompanii zostaje przydzielony nowy członek – Niesforny Deszcz, jedna ze Schwytanych. Konował nie ufa żadnemu czarodziejowi, zwłaszcza tak urodziwemu jak Pani i jej siostra…

Glen Cook powraca do legendarnego cyklu, który zrewolucjonizował fantasy.

«Czarną Kompanią» Glen Cook w pojedynkę dokonał rewolucji na polu fantasy – z czego mnóstwo czytelników wciąż nie zdaje sobie sprawy. Sprowadził opowieść do poziomu zwykłego człowieka, porzucając zużyte schematy królów, książąt i złych czarnoksiężników. Było to niczym lektura powieści o wojnie w Wietnamie czytanych na haju”. – Steven Erikson.

Po lekturze «Czarnej Kompanii» oczywiste jest, skąd Steven Erikson, wiodący pisarz realistycznego nurtu fantasy, czerpał inspiracje. (…) Erikson rozwinął te koncepty tak, by pasowały do megaepickiej skali jego fabuły, ale na wielu poziomach prostsze pomysły Cooka sprawdzają się o wiele lepiej. Najlepszą oceną wizjonerskiego pomysłu Cooka jest fakt, że wciąż świetnie się trzyma ćwierć wieku po pierwszym wydaniu i idealnie wpasowuje się we współczesny trend realistycznej fantasy. – Scott Andrews, bscreview.com

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 02 października 2019
  • ISBN: 9788380626539
  • Tłumacz: Tomasz Nowak
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Glen Cook "Czarna Kompania" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Fantasy»
Serce z czarnego lodu
Siedem czarnych mieczy
Dziedzictwo krwi
-5%
Książka należy do serii
«Czarna kompania»
Powrót Czarnej Kompanii
Czarna Kompania
Czarna Kompania
-5%
Nadzieja Gazdik
23 grudnia 2019

Przygody grupy najemników w epoce średniowiecza wciągnęły mnie bez reszty aż do ostatniej strony. Dla mnie to jest naprawdę dobre fantasy, pozwalające zapomnieć o Bożym świecie podczas lektury. Wiele czytałam o narracji, która nie odpowiada każdemu, jednak mi, przedstawiana z perspektywy kronikarza Czarnej Kampanii akcja przypadła do gustu w stu procentach. Nie ma zbędnych opisów, akcja jest wartka i wciągająca. Ta lektura to mój klimat.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę