Moja rodzina i inne zwierzętaAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Barwna aktorska interpretacja bestsellerowej autobiograficznej książki Geralda Durrella, opisującej lata spędzone przez jego nietuzinkową rodzinę na greckiej wyspie Korfu!

Ekscentrycy, artyści, lekkoduchy. Brytyjczycy nie znający żadnych konwenansów. Durrellów poznajemy oczami najmłodszego członka rodu, który, wiedziony przyrodniczą pasją, wzbogaca ich codzienność prawdziwą plejadą zwierzęcych podopiecznych. Czym byłby rodzinny obiad bez znajdowanych w pudełkach zapałek skorpionów? I czy chęć wieczornej kąpieli to wystarczający powód, by eksmitować spokojnie żyjące w wannie zaskrońce?

Opowieści Geralda Durrella o zwierzętach nie mają jednak wyłącznie anegdotycznego charakteru. Choć nigdy nie chodził do szkoły, a lekcji udzielali mu nieraz bardzo osobliwi nauczyciele, jego miłość do przyrody inspirowała go do wciąż nowych poszukiwań. Dzięki nim, ten ambitny samouk wiele lat później stanie na czele naukowych ekspedycji i będzie właścicielem własnego zoo.

Książka obfituje nie tylko w uważne opisy wyspiarskiej przyrody, ale jest też prawdziwym pomnikiem na cześć uroków wyspy Korfu i jej mieszkańców. Ich życie poznajemy w krótkich i zabawnych opowieściach przyjaciół rodziny – nauczyciela młodego Geralda, doktora Teodora Stephanidesa i taksówkarza Spirosa Amerikanosa.

To zarazem pierwsza część trylogii, na którą składają się również „Ptaki zwierzaki i krewni” (wznowiona w kwietniu 2020) oraz „Ogród bogów”, która także zostanie wznowiona nakładem Noir sur Blanc.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 maja 2020
  • ISBN: 9788373927162
  • Tłumacz: Anna Przedpełska-Trzeciakowska
  • Lektor: Filip Kosior
  • Wydawca: Noir sur Blanc
Gerald Durrell "Moja rodzina i inne zwierzęta" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Anastazja Czelusniak
15 października 2020

Pierwszy tom Trylogii z Korfu zwiastuje świetną serię książek! Autor zabrał mnie w przepiękną krainę słonecznej pogody i gajów oliwnych, gdzie poznałam dość oryginalna rodzinkę. Książka przesiąknięta jest zamiłowaniem autora do przyrody i wręcz dziecięca chęcią poznawania świata, którą wyczuwa się na każdej stronie. «Moja rodzina i inne zwierzęta» to wspaniała opowieść biograficzna brytyjskiego przyrodnika z jego i jego rodziny spędzających wakacje na greckiej wyspie Korfu. Bardzo przyjemna i dodająca optymizmu pozycja. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę