Gra o tron

Tekst
Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Gra o tron
Gra o tron
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 89,90  71,92 
Audio
Gra o tron
Audiobook
49,90  36,43 
Szczegóły
Opis książki

W Zachodnich Krainach po ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie.

Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam...

Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

George R.R. Martin jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy fantastyki. Pisze wolno i raczej niewiele, aczkolwiek każda jego książka spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników i krytyki.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
George R.R. Martin "Gra o tron" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Gra o tron
Audiobook
49,90  36,43 
Książka należy do serii
«Pieśń lodu i ognia»
Starcie królów
Nawałnica mieczy: Krew i złoto. Edycja ilustrowana
Nawałnica mieczy: Stal i śnieg. Edycja ilustrowana
-5%
Hanna Kubiak
30 maja 2020

"Kiedy pierwszy raz wzięłam do ręki «„Grę o tron“» czułam się trochę zagubiona. Mnóstwo bohaterów, nazw, mieszające się historie, skoki z jednej opowieści na drugą… Jakoś nie mogłam się w tym odnaleźć. Jednak w miarę oswajania się z bohaterami i stopniowym łączeniem różnych epizodów w jedną bogatą opowieść, książka pochłonęła mnie bez reszty.

Cudowna powieść bogata w elementy fantastyczne. Zawiera bohaterów, których wygląd i charaktery dopracowane są z ogromną szczegółowością. Jest to pierwsza książka, która spowodowała, że niektóre postaci obdarzyłam szczególną sympatią a inne szczerze znienawidziłam. Imponująco wykreowany świat. Czapki z głów przed bezgraniczną wyobraźnią i pomysłowością autora. Ciekawe intrygi, namiętne romanse. Poza tym genialne opisy bitew, czasami bardzo drastyczne. Trzeba przyznać, że dodaje to powieści pikantnego smaczku. To wszystko znajdziecie w «„Grze o tron“». Dawno już książka nie wywołała we mnie takich emocji. Strach, żal, śmiech, wzruszenie oraz nienawiść tak głęboką, że czasami miałam ochotę rzucić tomiskiem o ścianę. Genialna."

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę