Diuna

Tekst
Z serii: s-f
Z serii: Kroniki Diuny #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Diuna
Diuna
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 79,80  63,84 
Audio
Diuna
Audiobook
Czyta Krzysztof Gosztyła
39,90  29,13 
Szczegóły
Opis książki

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki.

Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne – przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów Paul staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron.

Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody SF: Nebula i Hugo.

Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu „Kroniki Diuny”, który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.

Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka). W obsadzie gwiazdy światowego kina: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 czerwca 2020
  • Rozmiar: 750 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 9788381887533
  • Tłumacz: Marek Marszał
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Frank Herbert "Diuna" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Diuna
Audiobook
Czyta Krzysztof Gosztyła
39,90  29,13 
Książka należy do serii
«s-f»
Heretycy Diuny
Kapitularz Diuną
Czas próby
-5%
Książka należy do serii
«Kroniki Diuny»
Heretycy Diuny
Kapitularz Diuną
Diuna
-5%
Ludmiła Zyczkowska
28 września 2020

Zawsze wiedziałam, że Kroniki Diuny to prawdziwy klasyk literatury fantasy. Jednak podchodziłam do tej pozycji nieufnie, jako że wszelkie opisy brzmiały dla mnie bardzo topornie, bałam się, że będzie to dla mnie za ciężka i zbyt skomplikowana książka. Słyszałam o niej jednak taką masę pozytywnych opinii, że postanowiłam spróbować. Początkowo treść była dla mnie nie do przetrawienia, przez pierwsze kilkanaście stron musiałam przyzwyczaić się do niestandardowego stylu pisarza. Jednak jak już złapałam bakcyla i poznałam świat wykreowany przez autora to nie mogłam się oderwać. Diuna okazała się prawdziwym fenomenem dla mnie i aż śmiać mi się chce jak myślę o moim wcześniejszym podejściu. Świat Herberta jest niezwykle różnorodny i wielowymiarowy, dodatkowo ma płaszczyznę psychologiczną. Podejrzewam, że długo nie uda mi się trafić na tak dobrą literaturę w gatunku science-fiction. Na pewno niebawem sięgnę po kolejny tom. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę