Miłość w AuschwitzTekst

Edward Galiński i Mala Zimetbaum i uczucie silniejsze od śmierci
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ta historia jest prawdziwa – gdyby wyszła spod pióra pisarza, z pewnością krytykowano by go za zbyt wybujałą wyobraźnię.

To jedna z najbardziej poruszających i niezwykłych, prawdziwych opowieści o miłości. Polski więzień polityczny, żydowska dziewczyna, szaleńcza miłość i obóz w Auschwitz w 1944 roku. Edward Galiński i Mala Zimetbaum, wykształcona, błyskotliwa młoda kobieta, pełniąca w obozie rolę tłumaczki, zakochali się w sobie i dokonali niemożliwego. Uciekli z Auschwitz, by chociaż przez chwilę cieszyć się swoją miłością na wolności.

Dlaczego jest to dziś historia prawie zapomniana? Czy dlatego, że nie znalazła szczęśliwego zakończenia? Włoska dziennikarka, Francesca Paci przywraca w swojej książce pamięć o dwojgu niezwykłych ludziach i ich heroicznej miłości, która okazała się warta śmierci.

Francesca Paci (1971) – włoska dziennikarka, korespondentka dziennika «La Stampa» z Jerozolimy i Londynu. Za pracę dziennikarską uhonorowano ją wieloma nagrodami; w 2008 roku prezydent Włoch odznaczył ją za zaangażowanie w rozumienie różnych kultur i tradycji etniczno-religijnych. «Miłość w Auschwitz» jest jej pierwszą książką przetłumaczoną na język polski.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 13 września 2020
  • ISBN: 9788380699779
  • Tłumacz: Katarzyna Skórska
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Francesca Paci "Miłość w Auschwitz" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Aneta Kwasnik
29 listopada 2020

Sięgając po tego ebooka nie wiedziałam czego się tak do końca spodziewać. Miłość w obozie? Ale co, jakiś romans połączony z tak trudną tematyką obozów koncentracyjnych? Wiedziałam tylko, że jest to historia oparta na faktach. Dziś, już wiem, że jest to książka dla bardziej wymagającego czytelnika, który jest pasjonatem historii. Osoby oczekujące powieści obyczajowej mogą poczuć się zawiedzione. Francesca Paci to dziennikarka śledcza poświęciła wiele czasu by zebrać materiały do tej książki. Dzięki jej wysiłkom czytelnik poznaje historię miłości żydówki Mali Zimetbaum i polskiego mechanika Edwarda Galińskiego. Uciekli z Auschwitz, by chociaż przez chwilę cieszyć się swoją miłością na wolności.. Historia piękna, wartościowa, ale smutna. Polecam mimo to..

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę