Wspomnienia z martwego domu

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Wspomnienia z martwego domu
Wspomnienia z martwego domu
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 44,94  35,95 
Wspomnienia z martwego domu
Audio
Wspomnienia z martwego domu
Audiobook
Czyta Adrian Chimiak
29,95 
Szczegóły
Opis książki

Syberyjskie więzienie przeszło już do legendy – praca ponad ludzkie siły, minimalne racje żywnościowe i codzienna walka o przetrwanie to ówczesna rzeczywistość ludzi, którzy zostali tam zesłani. Wielu z nich do ostatnich swoich dni. Każdy znosił to inaczej, zachowywał się inaczej, odnosił się do współwięźniów inaczej, pomimo tego, że wielu kończyło tak samo. Jednak jedno łączyło większość z nich – pochodzili z chłopstwa, nienawidzili więc swoich byłych panów, co boleśnie mogli odczuć więźniowie pochodzący z wyższych sfer – tacy jak Aleksander Gorianczykow; szlachcic, którego oczami Dostojewski spisał swoją własną historię.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 23 grudnia 2020
  • ISBN: 9788726754643
  • Tłumacz: Józef Tretiak
  • Wydawca: Saga Egmont
  • Spis treści
Fiodor Dostojewski "Wspomnienia z martwego domu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Wspomnienia z martwego domu
Audiobook
Czyta Adrian Chimiak
29,95 
Wisława Kotara
02 marca

Książka nie tak znana jak «Zbrodnia i kara», czy «Bracia Karamazow» a szkoda, bo ma do zaoferowania nie mniejszą dawkę emocjonujących doznań. W swojej znakomitej powieści Dostojewski przedstawia postać Aleksandra Pietrowicza, który trafia na zsyłkę za zabójstwo żony na dziesięć lat. Opisuje wrażenie jakie wywarło na nim życie w zamknięciu, jednocześnie kładąc nacisk na pierwsze dni pobytu w ostrogu. Czytelnik zagłębiając się w ten świat dowiaduje się z jakimi zjawiskami musi się zmierzyć skazany. Poznaje ich zwyczaje, wsłuchuje się w rozmowy więźniów, oczyma bohatera widzi ich codzienne rozterki i zmartwienia. Poznaje też innych współwięźniów, a czasem i ich historię. Moim zdaniem jest to tytuł, obok którego nie można przejść obojętnie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę